تفاوت بین یک شرکت نوپا و یک شرکت کوچک

تفاوت بین یک شرکت نوپا و یک شرکت کوچک

تفاوت بین یک شرکت نوپا و یک شرکت کوچک

تفاوت بین یک شرکت نوپا و یک شرکت کوچک

تفاوت بین یک شرکت نوپا و یک شرکت کوچک

 

اگر شما وارد به صنعت و فن آوری باشید، و یا در یک مرکز فناوری مانند سیسکو ، هنگ کنگ و نیویورک، این احتمال وجود دارد که شما و یا کسی که می شناسید در روند مفهوم و یا حتی راه اندازی شرکتش و یا زندگی اش  کاملا متفاوت  باشد.

 

شرکتی نوپا آن است که اغلب به سادگی تجارتش را با یک کسب و کار کوچک جدید اشتباه گرفته حقیقت این است که بین دو تفاوت وجود دارد.

شرکت نوپا چیست؟

 

سالها، برای سرمایه گذاران این مشکل ساز بود که میان راه اندازی کسب و کار کوچک، و شرکتهای بزرگ چه تفاوت گسترده ای است، اما یک ایدئولوژی (و سازمان) با راه اندازی و گرفتن ایده از شرکتهای کوچکتر تا رسیدن به شرکت های بزرگ رشد میکند ؛که مستلزم استراتژی های مختلف بودجه و KPI است.

 

با توجه به کارآفرینانی همچون استیو جابز، راه اندازی یک «سازمان موقت طراحی شده به جستجو برای یک مدل کسب و کار با قابلیت اطمینان بالا و قیاس پذیر است .” یک راه اندازی، که او در زمینه صنعت فن آوری استدلال می کند باید کوتاه برای “راه اندازی با شرایط انعطاف پذیر باشد “، که نه تنها کسب و کار خود را اثبات کند، اما با این سرعت قابل توجه رشدی که در بازار فعلی است برای تجارتش پشتوانه کافی داشته باشد. این اولین تفاوت عمده بین راه اندازی و کسب و کار کوچک و بزرگ است.

 

قیاس پذیر” برای تبدیل شدن یک شرکت نوپا به یک شرکت بزرگ

 

به عنوان مشاور و ، بنیانگذار یک کسب و کار قیاس پذیر نه تنها می خواهم ؛ شرکت با بازار جهان است. از روز اول مقصود رشد و راه اندازی یک  شرکت بزرگ باشد او معتقد است که او در سراسر بعدی “ایده بزرگ”، که احساسات را تحریک کردن صنعت، به مشتریان از شرکت های موجود، و یا حتی ایجاد یک بازار جدید آمده است.

 

این در تضاد از یک کسب و کار کوچک است، که در ایالات متحده اداره مشاغل کوچک (SBA) است “به طور مستقل و متعلق به اداره، برای سود سازمان یافته و در این زمینه مطرح نیست.”

 

بنابراین، نیروی محرک دو مدل کسب و کار متفاوت است: هدف از بنیانگذار راه اندازی با یک مدل کسب و کار مقیاس پذیر و تاثیرگذار برای گرفتن بازار در حالی که هدف از صاحب کسب و کار کوچک به شروع کار در یک محل امن در بازار محلی است.

 

فروشگاه های مواد غذایی، اغذیه فروشی، سالن مو، لوله کش، برق، و غیره و سهم خود را به اقتصاد محلی نمی تواند مقایسه کرد با این حال، برای بهتر یا بدتر از آن اغراق آمیز تا مطمئن شوید، دومی مدل غالب کارآفرینی در ایالات متحده است انگیزه نهایی در پشت یک کسب و کار کوچک اساسا متفاوت از راه اندازی مقیاس پذیر است.

 

شرکت نوپا

تابع سازمانی راه اندازی شده است به جستجو برای یک مدل کسب و کار با قابلیت اعتمادبالا و اعتبار و قیاس پذیر است، این بدان معنی است که بنیانگذار راه اندازی باید دارای این سه عملکرد اصلی باشد:

 

به ارائه یک چشم انداز از یک محصول با مجموعه ای از ویژگی های

برای ایجاد یک سری از فرضیه در مورد تمام مدلهایی از مدل کسب و کار: مشتریان چه کسانی هستند؟ کانال های توزیع چیست؟ چگونه ما ساخت و تامین مالی شرکت، و غیره را انجام میدهیم.

به سرعت اعتبار شرکت با خرید اول درست مشتریان است که مشتریان این رفتار را به عنوان مدل اعتماد پذیر خود میپسندند یا خیر که آیا مدل (که او اذعان می کند آنها به ندرت انجام دهید).

با توجه به این تعریف، که اگر چابکی و نوآوری که یک بار در روزهای اولیه از کسب و کار وجود داشته باشد. می ایستد که یک بار در مدل کسب و کار ثابت شده است عملکرد سازمان باید تغییر به تولید نتایج و اجرای درست مدل تجارتش کند؛ در بسیاری موارد به از بین بردن ایرادها تلاش کند.

شرکت نوپا  بودجه ای متفاوت دارد

 

در حالی که هر دوی یک راه اندازی و کسب و کار کوچک و بزرگ یکسانند، اما احتمالا با کمک های مالی از پس انداز موسسان، دوستان و خانواده، و یا وام بانکی شروع خواهید داشت اگر یک راه اندازی موفقیت آمیز باشد، آن مجموعه از بودجه از سرمایه گذاران تاثیر گذار، سرمایه داری سرمایه گذاری، و در نهایت، عرضه اولیه عمومی (IPO) دریافت خواهید کرد. با هر سری از بودجه، حقوق صاحبان سهام بنیانگذار راه اندازی را برده است، در حالی که مالکیت شرکت متنوع اساثت.

 

در نهایت، راه اندازی ممکن است بس به عنوان یک نهاد مستقل از طریق ادغام و یا ایجاد کسب و کار وجود داشته باشد. به یک صاحب کسب و کار کوچک، سپردن کنترل در حال اجرا را شکست؛ با این حال، برای راه اندازی آن ممکن است به مقیاس رشد لازم باشد.

نویسنده (حامد اشرفی)

تفاوت بین یک شرکت نوپا و یک شرکت کوچک 

0 پاسخ ها

نظر شما چیست؟

مایل به پیوستن به بحث هستید؟
هم اکنون شرکت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*