ثبت شرکتها

ثبت شرکتها

ثبت شرکتها

مراحل,نحوه,مدارک,فرآیند ثبت شرکتها در اداره ثبت شرکتها

مختصری درباره ثبت شرکت :

قبل از اینکه شروع به یک ثبت شرکت نمایید، شما نیاز باید تصمیم بگیرید که آیا ساختار شرکت بهترین و متناسب ترین با نیازهای کسب و کار شماست. موسسه حقوقی ثبت شرکت هدف به شما توصیه می نماید که مشاوره حرفه ای در مورد شرایط خود را هنگامی که این تصمیم گیری. اگر شما می خواهید یک شرکت ثبت نمایید باید به مواردی که باید قبل ثبت شرکت بدانید حتما توجه نمایید.

شرکت یک نهاد می باشد که صاحبان آن دارای حقوق جداگانه می باشد. صاحبان  شرکت به عنوان عضو یا سهامداران شناخته می شوند. وضعیت حقوقی خود به شرکت همان حقوق به عنوان یک فرد طبیعی می باشد که به این معنی  است که یک شرکت می تواند بدهی متحمل می شوند و از آن شرکت می توان شکایت کرد.

 

انواع شرکت ها

ماده بیستم قانون تجارت ایران شرکتهای تجارتی را به هفت نوع تقسیم می نماید:

انواع شرکت ها به شرح زیر می باشد:

  1. شرکت های سهامی
  2. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
  3. شرکت تضامنی
  4. شرکت مختلط
  5. شرکت نسبی
  6. شرکت تعاونی
  7. شرکت دانش بنیان

 

مدرک های لازم برای ثبت شرکتهای سهامی عام ، سهامی خاص ، مسئولیت محدود، تضامنی ، مختلط غیرسهامی ، مختلط سهامی ، نسبی و تعاونی را می توانید از لینک بالا در سایت موسسه حقوقی ثبت شرکت مشاهده نمایید.

 

سرمایه جهت ثبت شرکت

حداقل سرمایه مورد نیاز جهت ثبت هرگونه شرکت اعم از سهامی و مسئولیت محدود و تضامنی و میزان  سپرده گذاری از سرمایه در حساب شرکت در حال تاسیس.

 

چگونه شرکت خود را قیمت گذاری کنیم

هر صاحب کسب و کار برای  فروش شرکت خود  باید درک درستی از  پایه خریداری شرکت و متغیرهایی که در ارزش گذاری شرکت دخیل است آگاه باشد.

مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت و موارد مورد نیاز جهت ثبت شرکتها از جلمه اساسنامه ,سرمایه مورد نیاز,انتخاب نام شرکت و دیگر موارد مهم مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها.

بهترین نوع شرکت جهت ثبت شرکت 

دومین کشور بزرگ در شرق میانه (خاور میانه) است، دارای یک اقتصاد نسبتا بزرگ است  که از نظر ذخایر گاز طبیعی می آید کشور دوم دنیا محسوب می شود. بنابراین، بسیاری از سرمایه گذاران خارجی در مورد راه اندازی یک شرکت در ایران فکر می کنند. به عنوان یک کارآفرین  که می خواهد سرمایه گذاری خود را انجام دهید، شما می توانید از چند نوع از نهادهای کسب و کار مانند شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، نماینده یا دفتر شعبه را انتخاب نمایید.

مزایای ثبت شرکت

سوالی که همواره در ذهن اشخاصی که تمایل به ثبت شرکت دارند مطرح می شود این است که اصولا چه نیازی به ثبت شرکت می باشد ؟ محدودیت هایی که ثبت شرکت دارد چیست ؟ فواید ثبت شرکت چیست ؟   ثبت شرکت چه هزینه های مادی و زمانی دارد ؟آیا محسان بیمه تامین اجتماعی و اعضای یک شرکت را می دانید؟ آیا به مالیت شرکت فکر کرده اید؟ آیا مطلع هستید دفاتر شرکت را کجا و چگونه باید تهیه و تکمیل کنید ؟ محاسن ثبت شرکت خود را می دانید؟ از مشکل ها و مانع هایی که در سر راه ثبت شرکت وجود دارد آگاه هستید ؟ آیا . . . چرا . . . چگونه . . . .

ثبت شرکت و ترسیم مدل کسب و کار خود 

مدل کسب و کار امری بسیار می باشد که شما باید از پایه تا ساخت آن را به درستی بدانید و انجام دهید. هنگامی که کسی از مدیریت نوع مدل کسب و کار شما پرسید ؟به صورت ساده شما این سوال را به اینگونه ترجمه نمایید که چگونه از مدل کسب کار خود میخواهید به کسب درآمد برسید؟

معایب ثبت شرکت

این مشکلات عمدتا امکان دارد پیش نیاید و یا تعدادی از آنها برای عده کمی از اشخاص اتفاق بیفتد و یا اینکه اصلا فردی به این ها به دید مشکل نگاه نکند .حال به انتخاب خود فرد می باشد که با توجه به معایب ثبت شرکت  فعالیت خود را به صورت حقیقی یا حقوقی  شروع کند.

چگونه شرکت خود را از ضرر نجات دهیم

برای آنکه شرکت خود را از ضرر نجات دهید نیاز به مجموعه تلاش ها و فرار از هزینه های غیر ضروری مانند فضای اداری و یا سیستم های تلفن پرهزینه است. راه دیگر برای آزاد کردن نقدی: فروش تجهیزات استفاده نشده و یا قراضه است که می تواند سرمایه را به شرکت تزریق نماید.

 انتخاب اسم جهت ثبت شرکت

برای انتخاب نام شرکت هم موارد قانونی انتخاب اسم را باید در نظر گرفت هم اینکه نامی مناسب را برای خط مشی شرکت خود انتخاب نمود تا بتوان این نام را در اداره ثبت شرکتها به ثبت رساند.

سوالات متداول ثبت شرکت

همواره سوالات بسیاری برای ثبت شرکت از جانب افراد متقاضی مطرح می گردد در این بخش به این سوالات پاسخ می دهیم تا بتوانید با ذهنی باز مسیر درست شرکت خود را تعیین نمایید.

انواع جلسات سهامداران پس از ثبت شرکت

جلسات سهامداران جلسات عمومی نام دارد و قانون تعیین نموده است که این جلسات بر سه نوع می باشد. اولین نوع آن جلسه بنیانگذاران است . دوم جلسه عادی (سالانه) که باید یک بار در سال برگزار می شود و سوم نشست فوق العاده می باشد. علاوه بر این، دو گونه دیگر از جلسات مربوط به سهامداران وجود دارد. یکی یک نشست ویژه که در هر زمان  توسط دارندگان سهام ممتاز تشکیل می شود ، برای فعال کردن این سهامداران برای رای دادن برای تغییرات در نظر گرفته شده است.

جلسه هیئت مدیره جهت ثبت شرکت

هرچند قانون تعیین نموده که یک شرکت سهامی عام باید حداقل پنج سهامدار داشته باشد. با این حال، از آنجا که هیئت مدیره یک شرکت خصوصی، و همچنین یک شرکت دولتی، لازم است برای انتخاب یک رئیس و یک نایب رئیس و هیئت مدیره توسط قانون مورد نیاز است، در هیئت مدیره یک شرکت خصوصی باید حداقل دو سهامدار حضور داشته باشد .

ویژگی های یک شرکت موفق

شرکت ها معمولا با یک ایده شروع به کار می نماید: یک ایده، یک محصول، و یا یک فرهنگ است که بنیانگذاران این شرکت ها متفاوت می باشد . .و در حالی که  نکته هایی که  یک شرکت موفق رعایت می کند و صاحبان شرکت و کسب و کار ها و کارآفرینان موفق می داند که چقدر مهم است که بر روی کار نیروی کار خود و در گام بعدی بر روی زمان تمرکز نماید و نکته .

قدم به قدم ثبت شرکت ها 

مراحل ثبت شرکتها به صورت گام به گام با کلیک بر روی لینک بالا.

نکاتی درباره ثبت شرکت

مواردی که باید در اساسنامه ذکر شود

 

ثبت انحلال شرکت

ثبت انحلال شرکت به منزله پایان دادن به فعالیت های شرکت است و لازمۀ اتمام فعالیت های شرکت این می باشد که دارایی های جمعی از حالت عمومی خارج  شود و میان آنان تقسیم شود. تقسیم دارایی بین اعضای شرکت در صورتی امکان پذیر می باشد که طلبکار های شرکت طلب های  خود از شرکت را وصول کرده باشد. برای رسیدن به چنین هدفی، قانون گذار، تصفیه دارایی های شرکت را بعد از ثبت انحلال شرک قرار داده است.