ثبت شرکت در ارس

ثبت شرکت در ارس

ثبت شرکت در ارس

ثبت شرکت در ارس

 

معرفی منطقه آزاد ارس و  ثبت شرکت در ارس

استان آذربایجان شرقی با ۴۵٬۴۸۱ کیلومتر مربع مساحت، حدود ۲٫۸ درصد از وسعت کل ایران را به خود اختصاص داده‌است. این استان در شمال غرب کشور و بین مدارهای ۳۶ درجه و ۴۵ دقیقه تا ۳۹ درجه و ۲۶ دقیقهٔ عرض شمالی و نصف‌النهارهای ۴۵ درجه و ۵ دقیقه تا ۴۸ درجه و ۲۲ دقیقهٔ طول شرقی جای گرفته‌است.

استان آذربایجان شرقی ۲۰۰ کیلومتر با جمهوری آذربایجان و ۳۵ کیلومتر با ارمنستان از سمت شمال مرز مشترک دارد. این استان همچنین ۴۲۰ کیلومتر با استان آذربایجان غربی از سمت غرب و جنوب غرب، ۴۰۰ کیلومتر با استان اردبیل از سمت شرق و ۱۴۵ کیلومتر با استان زنجان از سمت جنوب هم‌مرز است. شهرستان جلفا در شمال غربی استان آذربایجان شرقی بین ۴۵ ° ۱۷ ‘تا ۴۶ ° ۳۱’ طول شرقی و ۳۸ ° ۳۹ ‘تا ۳۹ درجه سانتی ۲’ عرض شمالی به عنوان یک نوار باریک در مرز شمالی استان واقع شده است. از شمال تا به رود ارس، جمهوری نخجوان، ارمنستان، و آذربایجان ختم شود این شهرستان از ۱۶۷۰.۳۱ کیلومتر مربع و همسایگانبزرگ شهرستان به شرق، و مرند و اهر به سمت جنوب این منطقه را پوشش می دهد. به طور متوسط، عرض شهرستان جلفا ۱۷ کیلومتر است و طول آن ۱۰۰ کیلومتر است. شهر جلفا پایتخت شهرستان است و ۱۳۵ کیلومتری در شمال غرب تبریز و ۶۵ کیلومتری شمال مرند واقع شده است. جلفا در میان کوچکترین شهرستانها از استان است ۱۶۷۰.۳۱ کیلومتر مربع است که تنها ۳.۴ از مساحت کل استان را پوشش میدهد و در این زمینه رتبه دوازدهم را دارد.

از لحاظ تقسیمات سیاسی، شهرستان جلفا از دو بخش، یعنی بخش مرکزی و سیاه رود، و پنج دهستان تشکیل شده است. با توجه به آمار سال ۲۰۰۴، ۷۳.۲۱۹ روستا در شهرستان جلفا وجود دارد.

شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی

  1. جلفا
  2. خداآفرین
  3. هوراند

۴٫کلیبر

۵٫مرند

۶٫ورزقان

۷٫اهر

۸٫شبستر

۹٫اسکو

۱۰٫آذرشهر

۱۱٫تبریز

۱۲٫هریس

۱۳٫بناب

۱۴٫بستان‌آباد

۱۵٫سراب

۱۶٫عجب‌شیر

۱۷٫مراغه

۱۸٫هشترود

۱۹٫میانه

۲۰٫ملکان

۲۱٫چاراویماق

۲۲٫آذرشهر

بر اساس قطعنامه ۵۳۰،۸۲۰ T / 20708 مورخ ۲۰۰۵ ،۲۸ژوئن ، تصویب شده توسط دولت ایران، منطقه آزاد ارس تحت پوشش ۹۷۰۰ هکتار از اراضی است. با این حال، با توجه به قطعنامه دیگری به تصویب رسید در تاریخ ۴ دسامبر ۲۰۰۸، توسط کابینه محترم، از مرزهای این منطقه برای پوشش برخی از ۵۱.۰۰۰ هکتار شامل بخشهایی از دو شهرستان جلفا یعنی و خدا آفرین گسترش یافته است.

سرمایه گذاری و مزایای رقابتی ثبت شرکت در ارس

منابع انسانی  (کارشناس و نیروی کار ارزان).

انرژی ارزان

امنیت سرمایه گذاری

انبارداری ارزان

 زمین 

معافیت از حقوق گمرکی و منافع تجاری برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات

معافیت از هزینه های  آداب و رسوم و منافع تجاری برای واردات کالاهای تولید شده در منطقه به سایر نقاط ایران بر اساس قانون ارزش افزوده.

مزایای گمرکی برای سرمایه گذاری 

کاهش منافع تجاری تا ۱۵ درصد از ارزش CIF از کالاهای که از راه مناطق آزاد صنعتی trade- به سرزمین اصلی وارد میشود.

افزایش مقدار کالاهای وارداتی به مناطق آزاد تا ۳۰۰۰۰۰۰ هزار$.

حداقل زمان مورد نیاز برای ارزیابی و تشریفات تخلیه کالاها 

امکان  واردات کالاهای خارجی از راه ، ترانزیت داخلی، کانتیر، و غیره

با امکان  انتقال کالاها با قطار و به خطوط خارج از کشور متصل می شود.

پذیرش گارانتی برای تخلیه کالاها از منطقه.

صورتحساب جدا برای انبار تخلیه (تخلیه مطلق، حمل و نقل، صادرات، و غیره

ورود توافق با صاحبان کالا برای واردات و صادرات کالاها از واحد تولید در منطقه.

تخلیه کالاهای ثابت بر روی کامیون در حداقل زمان ممکن.

صدور لایحه انبار برای صاحبان کالا.

قوانین خدمات  توقف برای کالاهای موجود در منطقه آزاد دو برابر بیشتر از زمان مورد انتظار برای ایران است. ساعت خدمات توقف برای کالاهای تولید بی نهایت است.

مزایای قانونی برای سرمایه گذاری

استفاده از مزایای مندرج در قانون ارزش افزوده.

۲۰ سال معافیت مالیاتی برای فعالیت های مختلف اقتصادی از تاریخ شروع.

معافیت از هزینه های  قوانین و منافع تجاری برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات.

صادرات کالاهای تولیدی به خارج از کشور با حداقل تشریفات.

آزادی برای واردات هر نوع کالا به جز برای آنهایی که ناقض قوانین اسلامی است.

تضمین سرمایه از سرمایه گذاران خارجی.

دست کامل آزاد، سرمایه گذاران خارجی برای هر گونه فعالیت اقتصادی باز است.

ثبت نام شرکت توسط ارس تجارت آزاد و سازمان منطقه صنعتی.

امکان ۱۰۰٪ سرمایه گذاری خارجی بدون مشارکت ایران.

امکان استفاده از کارشناسان خارجی.

صدور پروانه اشتغال برای بیگانگان با ارس تجارت آزاد و سازمان منطقه صنعتی ..

زیرساخت در منطقه آزاد ارس برای ثبت شرکت در ارس

شبکه راه آهن

راه آهن جلفا-تبریز اولین و تنها راه آهن برقی ایران ۱۰۰ سال پیش ساخته شده منطقه آزاد ارس را به کشورهای آسیای میانه، قفقاز، روسیه، دریای سیاه، ترکیه و اروپا از شمال، خلیج فارسی و دریای عمان است از جنوب و کشورهای مشترک المنافع از شرق متصل میکند. شبکه جاده جلفا-تبریز نقاط ورود و خروج در شهرستان جلفا لینک از طریق-نوردوز و خدا آفرین با نخجوان جمهوری خودمختار، ارمنستان و آذربایجان متصل میکند.

فرودگاه ارس تحت ساخت و ساز در منطقه آزاد ارس، ۱۲۰ کیلومتر دورتر از فرودگاه تبریز و ۳۵ کیلومتری فرودگاه نخجوان.

زبان

زبان امروزی ساکنان استان آذربایجان شرقی، ترکی آذربایجانی می‌باشد. زبان ترکی آذربایجانی از شاخهٔ اغوز زبان‌های ترک ‌تبار از گروه زبان‌های آلتایی است. خاستگاه زبان‌های ترکی، استپ‌های جنوب سیبری بوده‌است و گویندگان اصلی آن را ترک تباران تشکیل می‌دهند. تاتی نیز در برخی از روستاهای این استان سخن گفته می‌شود.

جمعیت

بر پایهٔ سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ خورشیدی، جمعیت استان آذربایجان شرقی در این سال بالغ بر ۳٬۷۲۴٬۶۲۰ نفر بوده که نزدیک ۵ درصد از جمعیت کل ایران را به خود اختصاص داده‌است. برهمین اساس، ۱٬۸۸۲٬۰۳۱ نفر مرد و ۱٬۸۴۲٬۵۸۹ نفر زن در قالب ۱٬۰۸۶٬۰۸۳ خانوار ساکن این استان بوده‌اند. جمعیت استان در مقایسه با سال ۱۳۸۵ نزدیک به ۵/۵ درصد افزایش یافته‌ است.

در سرشماری سال ۱۳۹۰ خورشیدی، تبریز با جمعیتی بالغ بر ۱٬۶۹۵٬۰۹۴ نفر، پرجمعیت‌ترین و چاراویماق با جمعیتی بالغ بر ۳۲٬۷۴۵ نفر، کم‌جمعیت‌ترین شهر استان آذربایجان شرقی بوده‌است. از جمله شهرهای پرجمعیت استان علاوه بر مرکز استان می‌توان به شهرهای مرند، مراغه و میانه اشاره کرد. تعداد آبادی‌های استان در سال ۹۰ دو هزار و ۷۳۱ آبادی و ۲۰ آبادی استان خالی از سکنه هستند

نظرسنجی سال ۱۳۸۳

طی پژوهشی که شرکت پژوهشگران خبره پارس به سفارش شورای فرهنگ عمومی در سال ۸۹ انجام داد و براساس یک بررسی میدانی و یک جامعه آماری از میان ساکنان ۲۸۸ شهر و حدود ۱۴۰۰ روستای سراسر کشور، درصد اقوامی که در این نظر سنجی نمونه گیری شد در استان آذربایجان شرقی بدین قرار بود: ۹۷٫۸٪ ترک (۹۸٫۹٪ مرد، ۹۶٫۴٪ زن)، ۱٫۴ فارس (۰٫۶٪ مرد، ۲٫۲٪ زن)، ۰٫۲ کرد (۰٫۵٪ زن)، ۰٫۲ سایر و ۰٫۴ بدون جواب بودند.

صنعت

استان آذربایجان شرقی به‌جهت تمرکز صنایع بزرگ تولیدی در شهر تبریز، از قطب‌های مهم صنعتی در سطح ایران به شمار می‌رود. از دیگر شهرهای صنعتی استان می‌توان به شهرهای مرند، مراغه، میانه و جلفا اشاره کرد

در استان آذربایجان شرقی ۴۳۴۱ کارگاه تولیدی فعالیت می‌کنند که این تعداد شامل ۸۳۲ کارگاه صنعتی بوده که این استان از این لحاظ، ۵.۹۹ درصد از کل کارگاه‌های صنعتی ایران را به خود اختصاص داده‌ است. در سال ۱۳۷۶ خورشیدی، ارزش مواد تولیدی کارگاه‌های مذکور ۳۳۶۱٫۸ میلیارد ریال و ارزش سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در آن‌ها ۲۴۵۱٫۳ میلیارد ریال بوده ‌است.

انرژی 

منابع انرژی از جمله نفت و گاز به اندازه کافی در منطقه است و در حال حاضر و ساخت یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در دسترس ساخت است و توسط بخش خصوصی اجرا می شود. این نیروگاه منبع اصلی انرژی برای منطقه در آینده است.

ارتباط از راه دور

زیرساخت های مخابراتی و امکانات برقراری ارتباط به طور کامل در منطقه تعیین شده است.

نیازهای لازم در خط با نیازهای فعلی ارائه شده است و آنها آماده هستند تا برای استفاده در برنامه ریزی برای ساخت و ساز مرکز داده ICD از منطقه، برای حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در مناطق از SAP، PAP به متقاضیان داده می شود، و PSTN با توجه به اینکه محدودیت های قانونی از ایران در اینجا با توجه به مزیت نسبی منطقه آزاد ارس عمل نمی آید، ایجاد و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات در منطقه در داشتن دسترسی به زیرساخت های ارتباطی ملی و آن واقع در راه شبکه فیبر نوری بین المللی شرق و غرب از چین به اروپا و برنامه ریزی برای تبدیل منطقه به یک مطالعه مورد آزمایشی برای پروژه های ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای تحقق یک منطقه الکترونیکی است.

ثبت شرکت در ارس

ثبت شرکت در ارس

ثبت شرکت در ارس 

ثبت شرکت در ارس

ثبت شرکت در ارس 

 

 

0 پاسخ ها

نظر شما چیست؟

مایل به پیوستن به بحث هستید؟
هم اکنون شرکت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*