ثبت شرکت در قشم

ثبت شرکت در قشم

ثبت شرکت در قشم

ثبت شرکت در قشم

ثبت شرکت در قشم مراحل و مزایای آن

آب و هوا و جغرافیا

مساحت جزیره قشم از ۱.۴۹۱ کیلومتر مربع، است که در ۵۶. ۱۶ طول شرقی و ۲۶. ۵۷ عرض جغرافیایی شرقی واقع شده است. جزیره قشم در جنوب ایران در خلیج فارسی و در ۲۲ کیلومتری جنوب بندر عباس واقع شده است. متاثر از سیستم گرم و استوایی و موسمی دمیده از عربستان سعودی و کویر، آب و هوا از جزیره گرم و استوایی که توسط سیستم کم فشار مدیترانه قرار گرفته. میزان بارش بسیار کم است و فصل بارش از نوامبر شروع می شود و تا فوریه دما به طور متوسط ۲۶ درجه سانتیگراد ​​است، به مدت چهار آب و هوای گرم به مدت ۸ ماه از سال است، رطوبت بالاتر از ۸۰٪ و در جزیره آب و هوای سرد و معتدل برخوردار است.

پتانسیل های بالقوه برای سرمایه گذاری های مختلف   و ارائه فرصت ها برای سرمایه گذاری در قشم

زیرساخت های موجود مانند فرودگاه ها، اسکله کاوه با ظرفیت ۱۰۰٫۰۰۰ پناهگاه DWT . منابع عظیم گاز طبیعی در جزیره، وجود میدان های نفت در اطراف جزیره مانند جزیره نفت خیز هنگام، نزدیکی به کشورهای خلیج فارس پارسی، نزدیکی به سرزمین اصلی، وجود جاده ها و بزرگراه ها، بهره گیری از امکانات مانند آب و پوشش بیشتر بخشی از جزیره، برق، سیستم های ارتباطی، فیبر نوری ، وجود شهرک های صنعتی، جاذبه های توریستی، سواحل دیدنی و جذاب، پتانسیل خوبی برای گردشگری بوجود می آورند.

فرصت های گردشگری مناسب برای ثبت شرکت در قشم

منطقه آزاد قشم از فرصت های گردشگری بزرگی برخوردار است از جمله پارک جهان قشم ، و جغرافیایی بکر و سواحل با شکوه در اطراف جزیره با بیش از ۳۵۰ کیلومتر طول، جاذبه های طبیعی و توریستی مانند جنگل های حرا، غار نمک ، خلیج دلفین، غار خورباس و بازارهای متعدد، هزینه ها  نسبتا کم و معقول هستند، فرصت های بزرگ برای گردشگران، هم داخلی و خارجی ایجاد کرده است، برای رسیدن به جزیره کافی است به راحتی از راه زمین، هوا و یا دریا قصد سفر کنید.

هتل و زیرساخت های حمل و نقل در منطقه آزاد قشم با توجه به بالا بودن تعداد مسافران و گردشگران ورودی به این جزیره، به ویژه در پاییز و زمستان، هتل ها موجود می تواند خواسته های گردشگران را کمتر برآورده کنند . به همین دلیل است، یکی از اولویت های اصلی سازمان حمایت از بخش خصوصی برای تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری در ساخت و ساز هتل ها و مکان های تفریحی مانند مراکز ورزشی آبی است. در حال حاضر، تعداد تخت برای میزبانی ۴۵۰۰مهمانان  در روز است که می تواند به ۱۰۰۰۰ تخت در روز افزایش یافته یابد. برای این منظور، ساخت و ساز هتل های ۳ ستاره,۴ ستاره، و ۵ ستاره توسط بخش خصوصی قابل توجه است. جزیره از نظر حمل و نقل در موقعیت خوبی است. بیش از ۵۰ کشتی با ظرفیت حمل ۱۰ هزار مسافر رفت و آمد روزانه در این منطقه است. علاوه بر این، سیستم حمل و نقل شهری و تراکم تاکسی در شرایط نسبتا خوبی در این جزیره هستند.

تفاوت بین مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

مناطق آزاد و مناطق ویژه هر دو با رویکرد رشد و صنعت در ذهن، انتقال و جذب سرمایه های خارجی، افزایش صادرات، جذب نقدینگی داخلی و خارجی، رسیدن به فن آوری های پیشرفته، و انتقال تکنولوژی ایجاد شده است. با این حال، آنها در برخی از مقررات آنها متفاوت هستند. به طور کلی ، مشوق های فعالیت های اقتصادی در مناطق آزاد جالب تر است به عنوان مثال: در مناطق آزاد، در این مناطق اقتصادی اصناف از پرداخت مالیات برای ۲۰ سال اما در مناطق ویژه تخفیف مالیاتی تنها با توجه به قوانین داخلی دولت معاف هستند. در مناطق آزاد، کل امداد گمرکی برای به اشتراک گذاری دولت برای صادرات کالاهای در نظر گرفته در حالی که این مورد در مناطق ویژه بر اساس فعالیت های تخصصی وجود دارد متفاوت است. در مناطق آزاد، تجارت خرده فروشی برای همه ممکن است، اما در مناطق ویژه تنها برای افراد خارجی ممکن است به تجارت خرده فروشی مشغول شوند. برای ورود به مناطق آزاد هیچ ویزایی مورد نیاز نیست اما این مورد برای مناطق ویژه نیاز است. در مورد بیمه و استخدام خارجی ها، تعداد زیادی از امکانات در مناطق آزاد ارائه شده اما قوانین ملی داخلی برای خارجی ها همیشه در مناطق ویژه اعمال می شود.

در مناطق آزاد، واردات و صادرات کالا را بدون تشریفات اداری غیر ضروری به راحتی انجام می شود. واردات کالا و مواد خام مورد استفاده برای تولید از تعرفه معاف هستند. با این حال، در مناطق ویژه معافیت گمرکی اعمال می شود اما معافیت به ارزش افزوده محصولات تولید شده و عوارض گمرکی اضافی برای ارزش افزوده کالاهای خارجی باید پرداخت شود. به طور کلی، امکانات ویژه اقتصادی برای مناطق آزاد از نظر برخی از قوانین داخلی برای مناطق ویژه اقتصادی اعمال شده است.

مشوق های سرمایه گذاری در بخش های صنعتی پس از ثبت شرکت در قشم

وضعیت خاص و استثنایی جزیره قشم در جنوب سرزمینی در آب گرم خلیج فارسی با امکان انتقال مواد خام و حمل و نقل

از ایران به دیگر کشورها و به ایران در حجم های بزرگ از طریق راه زمین و انتقال آنها را از اسکله و همچنین از طریق دریا، نزدیک به کشورهای خلیج فارس پارسی بودن، نزدیکی به بنادر بزرگ مانند بندر شهید رجایی، امکان انتقال خطوط لوله نفت و گاز از جزیره به جزایر دیگر و ایران و هنوز فرصت های بزرگ برای سرمایه گذاری در جزیره وجود دارد برای این منظور برنامه ها و مشوق هایی از جمله امکانات قانونی مانند بیست سال معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاران، آزادی مشارکت سرمایه گذاری خارجی، ورودی رایگان برای گردشگران و سرمایه گذاران خارجی به مدت ۱۴ روز، امکان می تخصیص زمین به ابتکارات و همچنین پروژه های توریستی و صنعتی توسط سازمان، تهیه مواد اولیه ارزان در حجم های بزرگ، امکان صادرات مجدد، و همچنین پشتیبانی توسط سازمان برای سرمایه گذاری در بخش صنعتی ساخته شده است.

ثبت شرکت در قشم

(موسسه حقوقی ثبت شرکت هدف)

0 پاسخ ها

نظر شما چیست؟

مایل به پیوستن به بحث هستید؟
هم اکنون شرکت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*