ثبت شرکت مختلط

ثبت شرکت مختلط

ثبت شرکت مختلط:

ثبت شرکت مختلط

مراحل انوا مزایا فرآیند ثبت یک شرکت مختلط و ترکیبی

گاهی در عمل دیده می شود که شرکتهای سرمایه ای با شرکت های ضمانتی با یکدیگر ترکیب می شوند و نوع دیگری از شرکت پدیدار می گردد. به این طریق که یک یا چند شریک ضامن و یک یا چند شریک که مسئولیت آنها محدود می گردد هر دو در شرکت واحدی دارای سهم می گردند.

بیشتر در مواردی که بازرگانی احتیاج به پول پیدا می کنند و نمی خواهد قرض نماید چندشریک در شرکت خود وارد می نمایند و مسئولیت آنها را به میزان سرمایه محدود می نماید و خود تمام تعهدات شرکت را ضمانت می کند. بنابراین اگر پس از مستهلک شدن سرمایه باز هم چیزی از قرض ها باقی بماند شریک یا اعضای شرکت ضامن متضامناً مسئول پرداخت می باشند، و به شرکائی که مسئولیت محدودی در شرکت مختلط دارند به میزان سرمایه دارند ارتباطی ندارد.

شرکت های مختلط جهت ثبت کردن دو  نوع می باشند:

۱- ثبت  شرکتهای مختلط سهامی

اختلاطی می باشد از شرکتهای تضامنی و شرکتهای سهامی و در آن یک یا چند نفر شریک ضامن و دارای سهم شراکت می باشند و بقیه سرمایه به سهامی برابر القیمه تقسیم می گردند ، دراین بخش حکم های شرکت های تضامنی درباره اعضای شرکت ضامن و احکام شرکتهای سهامی درباره صاحبان سهام حتما رعایت می گردد .

۲-  ثبت شرکتهای مختلط غیر سهامی

در آن اعضای شرکت ضامن با اعضای شرکت با مسئولیت محدود هر دو جمع می گردند و شرکای تضمین کننده به طریق شرکتهای تضامنی و شرکاء دیگر به طریق شرکتهایی با  مسئولیت محدود رفتار می کنند.

ثبت شرکت های مختلط و انواع شرکت های مختلط در موسسه حقوقی ثبت شرکت هدف.

ثبت شرکت های مختلط و انواع شرکت های مختلط در موسسه حقوقی ثبت شرکت هدف.

(موسسه حقوقی هدف خدمتگذار شما می باشد)

0 پاسخ ها

نظر شما چیست؟

مایل به پیوستن به بحث هستید؟
هم اکنون شرکت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*