ثبت شرکت و ترسیم مدل کسب و کار خود

ثبت شرکت و ترسیم مدل کسب و کار خود

ثبت شرکت و ترسیم مدل کسب و کار خود

ثبت شرکت و ترسیم مدل کسب و کار خود

تعریف مدل کسب و کار شما و ثبت شرکت و ترسیم مدل کسب و کار خود

مدل کسب و کار چیزی است شبیه نقشه یک ساختمان که قبل از ساختش کشیده میشود و روابط و جایگاه ها و مدل کاری و زمانبندی ها و محصول که خود ساختمان است تا احراز کیفی ساختمان و در نهایت ریسک ها و فرصتها معین میشود در نهایت شما تصمیم میگیرید که کار را آغاز کنید و یا از همان مدل تجاری خود متوجه میشوید مدل کسب و کار شما ایراد دارد و برای اجرا صرفه اقتصادی ندارد. هنگامی که از مدیریت در مورد یک مدل کسب و کار بپرسید. “یک مدل کسب و کار چگونه است؟”  واقعا پاسخ واضحی از همه دریافت خواهید کرد :اینکه  “چگونه می توانم برای پول برنامه ریزی کنم؟”

پشت این سوال یک صف از سوالات دیگر است:

که هدفهای مشتری شما چیست؟

برای کدام نیاز مشتری محصول هست و یا چالش را حل کنید؟

چه محصولی را ارائه میدهید؟

به دست آوردن و حفظ مشتریان چگونه صورت میگیرد ؟

چگونه محصول خود را تعریف و ارائه می کنید ؟

چگونه درآمد ایجاد میشود؟

ساختار هزینه شما چه گونه است؟

حاشیه سود شما چه چیست؟

در طول سال  ۱۹۹۰زمانی که دنیای کسب و کار با بحث در مورد یک اقتصاد جدید و قوانین کسب و کار جدید در حال شکل گرفتن شده بود، مردم و حتی تجارت کسب و کار به نظر می رسید برای فراموش کردن بخشی که در مورد پول و کسب و کار مردم است با استفاده از مدل کسب و کار کنار گذاشته شده است، اما زمانی که رشد صفحات web بالا گرفت رشد سریع بازار در web و در طرفی دیگر به رقابت پرداختن بازار های دیگر و پیچیده شدن روابط مالی باعث بوجود آمدن چارت های سازمانی مختلف برای اهداف و نیازهای متفاوت شد.

نقطه سر به سر: درآمد را با هزینه در یک سطح باشند.

رسیدن به نقطه سر به سر پس از ثبت شرکت:

زودتر و نه بعد از فرآیند کسب و کار، شما نیاز به سرمایه گذاری و برنامه ریزی سرمایه و زمان خود هستید، بسیار به جزئیات بپردازید. شرکت خود را در قسمت امور مالی نظم دهید و درآمد خود را، ترازنامه، جریان نقدی، بودجه بندی و تمام جزئیات را به نحو های مختلف بخواهید. امور مالی به خودی خود می تواند باعث سقوط یک شرکت و یا تضمین آینده شرکت باشد: مشتری ها پول خواهند داد؟ بابت این محصول و تا چقدر؟ هرچند وقت یکبار به شما سر میزنند؟ و چه بخشی از هر فروش را خرید خواهند کرد چند درصد از سود از این مشتری است در اینجاست که نمودار ها و ارقام و نظم مالی شرکت و ترتیب درست چارت سازمانی همانند  کلمه سحر و جادو عمل میکند و پول دریافتی حاصل از فروش از هزینه ها بالا میزند و نمودار مالی شما نقطه سربه سر را رد میکند و سود حاصله سرشار خواهد بود.

 زیر نقطه سر به سر: اگر شما در زیر نقطه سر به سر قرار دهید به این معنی است که شرمت ضرر ده است و به طور خلاصه در ابتدا هزینه ها را کاهش داده و فروش را بالا ببرید.

هزینه های ثابت: از اجاره یک دفتر و خرید تجهیزات تا به پرداخت حقوق و خرید لوازم کسب و کار شما مقدار زیادی از هزینه ها را دربر میگیرد. برخی از این هزینه ها مانند: اجاره دفتر و یا حقوق، تغییر نمی کنند و باید به طور منظم پرداخت می شوند، مهم نیست که چگونه است خوب (یا بد) برای ثبت هر شرکتی ممکن است این هزینه ها را خود را به دنبال داشته باشد. این هزینه سربار ثابت نامیده شده است.

هزینه های متغیر: شامل هزینه های دیگر به نام هزینه های متغیر که با حجم فروش در نوسان است. آنها عبارتند از هزینه مواد که به تولید محصول یا هزینه خدمات آشپزی و خدمات دیگر که شرکت در اختیار قرار میدهد .

برای نگه داشتن شرکت از ورشکستگی، برای پوشش تمام هزینه خود شما نیاز به پول کافی دارید. اما برای عدم ورشکستن شما نیاز به قیمت گزاری کالاها و خدمات خود براساس  پوشش هزینه های شرکت همراه با کمی (یا بیش از یک کمی) برای سود و ذخیره کمی سرمایه البته درصد هایی منظور شده است .

نحوه پرداخت مشتریان

مدل کسب و کار موثر زمانی حساب می شود که نحوه پرداخت مشتریان کاملا راحت باشد. زمانی که مشتریان برای خرید یک محصول یا خدمات، به طور معمول میتوانند تعدادی زیاذی از گزینه های پرداخت را انتخاب کنند در یک یکجا مدل پرداخت کارامدی به حساب میاید. در برخی از کسب و کارها مشتریان نیز میتونند گزینه پیش پرداخت را انتخاب کنند برای استفاده نامحدود از یک محصول یا خدمت بار دیگر، یک شرکت مشتریان به خرید یا اجاره محصولش دعوت میکند برای تامین مالی شرکت یا قابلیت به ارث رسیدن امتیاز و…. . هر یک از گزینه ها عواقب مالی برای مدل کسب و کار شما دارد. شما به عنوان گزینه های خرید میتوانید در برنامه ریزی برای ارائه به مشتریان مدل های مختلفی برقرار کنید. هر انتخاب  در، درآمد شما تصویر خواهد شد.

ایجاد یک مدل کسب و کار مؤثر:

برخی از مدل های کسب و کار به عنوان مدل تجاری قدیمی بازار هستند که دیگران به عنوان مدل جدید آن را به صورت اینترنت انجام میدهند و البته تجربه  هم عامل تاثیر گزاری برای اصلاح مدل کسب و کارتان است.

ساده ترین مدل شامل ایجاد یک محصول و فروش آن به طور مستقیم به مشتریان است مدل های دیگر شامل عمده فروشی به خرده فروشان، فروش از طریق توزیع کنندگان محصولات و صدور مجوز به شرکت های دیگر، فروش آنلاین، فروش از طریق مزایده، و جایگزین های بی شمار دیگر است. برای هر بازار مدل فروش مناسب وجود دارد. در واقع، بسیاری از شرکت ها به استفاده ترکیبی از مدل های کسب و کار در یک مدل منحصر به فرد می کنند. 

ثبت شرکت و ترسیم مدل کسب و کار خود

ثبت شرکت و ترسیم مدل کسب و کار خود 

0 پاسخ ها

نظر شما چیست؟

مایل به پیوستن به بحث هستید؟
هم اکنون شرکت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*