قدم به قدم ثبت شرکت ها

قدم به قدم ثبت شرکت ها

قدم به قدم ثبت شرکت ها به صورت جزء به جزء در اسلاید شو زیر بیان شده است

قدم به قدم ثبت شرکت ها

قدم اول

شریک خوب پیدا کنید

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود لااقل به، دو نفر شریک و در شرکت‌های سهامی خاص  سه نفر شریک مورد نیاز می باشد. ابتدا باید شریک مناسبی برای خود انتخاب نمایید. مسئولیت هر سرمایه‌گذار در شرکت مسئولیت محدود، به اندازه مفدار سرمایه او می باشد. کسی که سرمایه زیاد تری در شرکت مسئولیت محدود دارد حق رأی بیشتری هم دارد و به همین نسبت مسئولیت ببیشتری در پرداخت دیون و بدهی‌های شرکت.

قدم دوم

برگزیدن اسم برای شرکت

در این مرحله  باید اسم شرکت را در فرم «نام و نوع شخص حقوقی» وارد نمایید. در این قسمت باید به‌ترتیب اولویت پنج نام برای شرکت انتخاب نمایید تا از بین آنها یکی تأیید گردد. برگزیدن اسم برای شرکت باید و نباید‌های خاص خود را دارا می باشد؛ نخست این که این اسم نباید تکرار شود. استفاده از اسامی مخفف شده که مربوط به اداره‌های دولتی و… می باشد تنها با اخذ جواز از آنها ممکن می باشد. در این مرحله یک کد رهگیری در اختیار شما قرار می گیرد.

قدم سوم

موضوع فعالیت خود را مشخص نمایید

مدت و موضوع فعالیت، اطلاعاتی است که در مرحله بعدی نیاز می باشد. در مورد این اطلاعات قبلا با شرکای خود مشورت نمایید. برای مشخص کردن مدت فعالیت شرکت یکی از  دو گزینه «محدود»یا «نامحدود» را باید انتخاب نمایید. اما برای راحتی در انتخاب موضوع فعالیت، سامانه لیستی را در اختیار شما می گذارد. برای مثال فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی و… در این لیست قرار دارد. یادتان باشد که برخی از فعالیت‌ها نیاز به اخذ جواز دارد که برای ثبت شرکت آن را هم باید اخذ نمایید.

قدم چهارم

آدرس شرکت را وارد نمایید

این قسمت با «مشخصات مرکز اصلی» در سایت یاد شده است. در اینجا لازم به ذکر است آدرسی را برای محل دفتر شرکت ثبت نمایید، همچنین شماره تماس و کدپستی. اگر هنوز مکانی برای شرکت محیا نکرده اید، می‌توانید آدرس منزل خود یا یکی از اعضای شرکت را در این بخش ثبت کنید. ذکر این نکته ضروری می باشد که تمام مدارکی که از طرف اداره ثبت شرکتها برای شما ارسال می‌گردد در ‌‌نهایت به همین آدرس ارسال می گردد

قدم پنجم

میزان سرمایه شرکت را مشخص نمایید

در قسمت «سرمایه شخص حقوقی» سایت اداره ثبت‌ شرکتها باید تکلیف مقدار سرمایه شرکت را مشخص نمایید. در شرکتهای سهامی، تعداد سهم و ارزش اسمی آن هم در این فرم ذکر می شود. برای ثبت یک شرکت مسئولیت محدود حداقل سرمایه مورد نیاز صد هزار تومان است. با این حال مبلغ سرمایه اولیه تا حدودی نشان دهنده  اعتبار شرکت می باشد. پس افرادی برای شروع کار شرکت سرمایه ده میلیونی را مشخص می کنند

قدم ششم

شرکای خود را ثبت نمایید

حالا باید در فرمی که در مرحله بعد مشاهده می کنید  مشخصات سهامداران و اعضای اصلی شرکت را ثبت نمایید. اگر تعداد این افراد بیش از ۱۵۰نفر باشد باید فرمی را که از پیش در سایت بارگذاری شده دریافت و اسامی و مشخصات افراد را در آن وارد کنید. در این بخش اطلاعات شناسنامه‌ای و همچنین نشانه پستی و شماره تماس این افراد ثبت می گردد.

قدم هفتم

مشخص نمودن سهام اعضای شرکت

مرحله بعدی پر کردن اطلاعات مربوط به سهام و سرمایه شرکا می باشد. با انتخاب نام هر یک از اعضا مشخص می‌ نمایید که این فرد دارای چه  تعداد سهام است. «نوع سهام» در حقیقت گزینه‌ای است که در آن نقدی یا غیرنقدی بودن سرمایه‌ مشخص می‌گردد. سمت اشخاص و ارتباط آ‌نها با یکدیگر در فرم‌های مراحل بعد ثبت می گردد. 

قدم هشتم

مشخص نمودن شعبه های شرکت

اگر قرار بر این می باشد که شرکت شما شعبه‌هایی هم اینجا و آنجا داشته باشد نیاز به این می باشد که در فرم مربوط به این قسمت مشخصات این شعب وارد گردد؛ البته درصورتی که هنوز تعیین تکلیف این موضوع از طرف سهامداران مشخص نگردیده باشد می‌توان معرفی شعب را به زمانی دیگر تغییر داد و در فرم قسمت شعب، گزینه مربوط به نداشتن شعب را انتخاب نمایید

قدم نهم

اساسنامه را ارائه دهید

پس از تأیید اطلاعات، از شما درخواست می گردد که اساسنامه و شرکتنامه را در سایت آپلود نمایید. اساسنامه و شرکتنامه شرکت‌ها، دارای فرم‌های پیش‌فرض هستند که فقط باید آنها را پر نمایید و در نهایت اگر خواستید می‌توانید قوانین مخصوص شرکت‌ خودتان را به آن اضافه نمایید. حالا باید تصویری برابر اصل شده از اساسنامه خود را در سایت اداره ثبت شرکت‌ها آپلود نمایید. از اینجا به بعد کار اصلی‌ به اتمام رسیده است و فقط باید منتظر باشید تا اداره ثبت شرکتها از شما بخواهد مدارک را برای آنها ارسال نمایید.

اقدام آخر

چاپ آگهی در روزنامه رسمی

بعد از تأیید تمام مدارک، شماره ثبت شرکت به شما داده می‌شود. با دریافت این شماره، فقط یک قدم تا آغاز فعالیت شرکت‌تان باقی می‌ماند؛ باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی چاپ کنید. شما درآینده برای هرکاری که بخواهید انجام دهید اصل یا کپی برابراصل این آگهی را لازم دارید. در آگهی‌ای که چاپ می‌کنید اطلاعاتی در مورد نام شرکت، نوع فعالیت و اطلاعاتی از این دست را مطرح می‌کنید.حدود ۲ هفته بعد از مراجعه شما به دفتر روزنامه رسمی، آگهی ثبت شرکت در آن درج می‌شود. تبریک می‌گوییم؛ کار ثبت شرکت شما در یک دوره ۲۰ روزه به پایان رسیده است.

این مدارک را به همراه داشته باشید

اساسنامه تکمیل شده شرکت یکی از مهم‌ترین مدارکی است که باید برای ثبت شرکت آماده کنید. کپی شناسنامه همه اعضای شرکت که برابر اصل شده باشد هم برای ثبت شرکت لازم است. این افراد همچنین باید گواهی عدم‌سوء‌پیشینه هم به اداره ثبت شرکت‌ها تحویل دهند. اگر فعالیت شرکت نیاز به اخذ مجوز داشته باشد این مجوز را هم باید ضمیمه مدارک مورد نیاز کنید.بسته به نوع و فعالیت شرکت، فرم‌های مورد نیاز دیگر در سامانه و همچنین اداره ثبت شرکت‌ها انتظار شما را می‌کشند.

ویژگی های یک شرکت موفق

شرکتها معمولا با یک ایده شروع به فعالیت می نمایند و قصد دارند: یک ایده، یک محصول، و یا یک فرهنگ را در جامعه خود بوسیله شرکت خود نشر دهند و درآمد کسب کنند

و در حالی که  صاحبان شرکت ها کارآفرینان  کسب و کار ها می داند که چقدر تمرکز بر روی نیروی کار و زمان مهم می باشد، و همیشه در ذهن خود سرمایه خود را نسبت به زمان می سنجند.

قدم به قدم ثبت شرکت ها

(موسسه حقوقی ثبت شرکت هدف)

قدم به قدم ثبت شرکت ها

(موسسه حقوقی ثبت شرکت هدف)