مختصری درباره ثبت شرکت

مختصری درباره ثبت شرکت

مختصری درباره ثبت شرکت

مختصری درباره ثبت شرکت:

مختصری درباره کلیات و اطلاعاتی عمومی درباره ثبت شرکت:

مختصری درباره ثبت شرکت :

قبل از اینکه شروع به یک ثبت شرکت نمایید، شما نیاز باید تصمیم بگیرید که آیا ساختار شرکت بهترین و متناسب ترین با نیازهای کسب و کار شماست. موسسه حقوقی ثبت شرکت هدف به شما توصیه می نماید که مشاوره حرفه ای در مورد شرایط خود را هنگامی که این تصمیم گیری. اگر شما می خواهید یک شرکت ثبت نمایید باید به  مواردی که باید قبل ثبت شرکت بدانید  حتما توجه نمایید.

شرکت یک نهاد می باشد که صاحبان آن دارای حقوق جداگانه می باشد. صاحبان  شرکت به عنوان عضو یا سهامداران شناخته می شوند. وضعیت حقوقی خود به شرکت همان حقوق به عنوان یک فرد طبیعی می باشد که به این معنی  است که یک شرکت می تواند بدهی متحمل می شوند و از آن شرکت می توان شکایت کرد.

تعریف شرکتها 
شرکتهای سهامی شرکت هایی می باشند که توسط قانون به عنوان یک شرکت که سرمایه ای نوع شرکت ها به سهام تقسیم شده و مسئولیت سهامداران شرکت به ارزش اسمی سهام خود محدود می گردد تعریف شده است. همانطور که در مقدمه گفته شد، شرکتهای سهامی امکان دارد به صورت یک شرکت دولتی (شرکت سهامی عام ) و یک شرکت خصوصی (شرکت سهامی خاص) ثبت گردد . تفاوت اصلی بین این دو این است که شرکت های عمومی ممکن است سهام خود را به صورت اوراق قرضه به عموم مردم عرضه کند  در حالی که شرکت های سهامی خاص ممکن است چنین کاری را انجام ندهند. 
 شکل های دیگر کسب و کار ها و انواع دیگر شرکت های تجارتی:
علاوه بر شرکت سهامی خاص، قانون تجارت ایران انواع دیگری از شرکتها را نیز به شرح زیر عنوان می کند:
(الف) شرکت با مسئولیت محدود 
(ب) شرکتهای تضامنی
(ج) مشارکت محدود 
(د) شرکتهای مختلط
(ه) شرکتهای نسبی
(ج) شرکتهای تعاونی تولید و مصرف

 مشخصات کلی شرکت ها
سهامداران یک شرکت سهامی در مالکیت، سود و زیان، و توزیع دارایی در انحلال شرکت می کنند، نسبت به سهام خود سهم دارند. همانطور که در بالا قید گردید ، مسئولیت هر یک از سهامداران به ارزش اسمی سهام خود می باشد، و این نوع شرکت ها دارای حقوقی جداگانه می باشند
 تعداد سهامداران
قانون مشخص کرده است که هر شرکت سهامی برای تشکیل باید حداقل از سه سهامدار تشکیل شده باشد
 ملیت سهامداران
به عنوان یک سیاست گذاری کلان هیچ محدودیت قانونی با توجه به ملیت افرادی که ممکن است تشکیل شرکت های سهامی دهند وجود ندارد.  با این حال، دولت ایران به طور کلی نیاز به مشارکت سهامداران ایران در زمینه های فعالیت به برنامه های توسعه کشور امری مهم تلقی می کند.
سهام شرکت های سهامی
در شرکت های سهامی به هر روی سهام شرکت به شکلی که باشد باید ثبت گردد. در حالت کلی انواع سهام به هر نوعی که باشد تنها در نحوه انتقال این گونه سهام موثر می باشد.
 مدیریت شرکت های سهامی
مدیریت یک شرکت سهامی توسط هیئت مدیره صورت می گیرد که باید توسط رای گیری تجمعی از سهامداران حداقل هر دو سال یکبار انتخاب شوند .

حال پس از تعریف شرکت ها و دانستن مختصری درباره ثبت شرکت برای ثبت شرکت باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه نمود که                                         تاریخچه و وظایف اداره ثبت شرکت ها درباره ثبت انواع شرکت ها و موارد مربوط این مسئله می باشد .
 

 

0 پاسخ ها

نظر شما چیست؟

مایل به پیوستن به بحث هستید؟
هم اکنون شرکت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*