ویژگی های یک شرکت موفق

ویژگی های یک شرکت موفق

شرکتها معمولا با یک ایده آغاز می کنند قصد دارند: یک ایده، یک محصول، و یا یک فرهنگ است که بنیانگذاران آن  متفاوت خواهد بود – یکی که خارج از غرفه در میان بسیاری از. آنها امیدواریم که از نوع شرکت است که دیگران به دنبال تقلید و افراد با استعداد ترین می خواهد برای کار.

و در حالی که هر صاحب کارآفرین و کسب و کار می داند که چقدر مهم است به تمرکز بر روی کار در دست، را به یک گام در یک زمان، جایی در پشت ذهن خود، آنها می توانند سرمایه گذاری خود را تصور تبدیل شدن به یکی از آنهایی که بزرگ است که می ایستد آزمون زمان است.

متاسفانه، آن را معمولا به نوبه خود از آن راه. چه به نظر می رسد مانند مفاهیم درخشان فقط حرکت نمی کردن. حتی موفقیت های ویروسی اغلب محو شد در زمان. حقیقت این است که بازار به طرز وحشیانه ای رقابتی است. ما به سادگی تمام نمی توانید برنده شوید. و ما قطعا می توانید همه بزرگ است.

چه معدود شرکت هایی که آن را در دراز مدت از هزاران که نمی متمایز می کند: که این سوال را مطرح می؟ اقداماتی که کارآفرینان می توانند در اوایل به صحنه را برای موفقیت پایین جاده را چه کسانی هستند؟

در اینجا نه نقشه اساسی برای موفقیت کسب و کار است. این استراتژی شرکت را قادر به افزایش بالا.

محصولات است که همواره ارائه یک تجربه مشتری برتر. اپل پخش برای اولین بار MP3، سایت موسیقی آنلاین، گوشی های هوشمند و یا تبلت بسازد. آمازون اولین خرده فروش آنلاین نیست. تاجر جو اولین بقال تخصص است. اما محصولات و خدمات خود به طور مداوم لذت مشتریان ارائه شده توسط آنها چه می خواهند یا نیاز در راه است که رقبا می تواند حتی نزدیک به آمده است.

مالکیت معنوی دستیابی به موفقیت است که رقبای نمی توانید در اطراف طراحی کنند. ما می دانیم که کوالکام می سازد پردازنده و نرم افزار برای گوشی های هوشمند. اما این غول فن آوری بی سر و صدا از شرکت خود را در اختراع ثبت شده برای دستیابی به موفقیت CDMA و دیگر فن آوری های بی سیم هسته ای است که، امروز، در بسیاری از تلفن های همراه در جهان مورد استفاده قرار ساخته شده است. سال ها و دیگران بزرگ صرف توسعه تکنولوژی دستیابی به موفقیت آن، آوردن آن به بازار، و دفاع از مالکیت معنوی آن است.

بازاریابی واقعا بزرگ است. شما ممکن است فکر می کنم که بازاریابی همه چیز در مورد تبلیغات سوپر باول و کمپین های ایمیل B2B، اما نوع از بازاریابی است که باعث می شود یا می شکند شرکت یک مسابقه کاملا متفاوت است. با توجه به سرمایه داری سرمایه گذاری و اجرایی سابق اینتل بیل Davidow، “بازاریابی باید کامل محصولات اختراع و درایو آنها را به فرمانده موقعیت خود را در بخش های بازار قابل دفاع است.” در واقع، استیو جابز یک نابغه در تقسیم بندی بازار، موقعیت یابی محصول بود، استادانه کنترل پیام، و از همه مهمتر، بدانند چه مردم می خواستند قبل از آنها حتی آن را می دانستند خود را دارند. که بازاریابی است.

تبدیل شدن به استاندارد بالفعل. اگر شما می توانید مشتریان معتاد و یا قفل شده را به نرم افزار اختصاصی، رابط، و یا برنامه های خود را، شما می توانید جرم بحرانی برسد و تبدیل به یک استاندارد بالفعل. در آن لحظه، هزینه و درد را برای مشتریان به تغییر بازدارنده بالا است. این که چگونه روترهای سیسکو، تگزاس اینسترومنتز DSP ها، و البته، مایکروسافت – اینتل رایانه های شخصی استانداردهای شد.

مفهوم منحصر به فرد تا به سرعت و بی وقفه است که هیچ کس نمی تواند به شما گرفتن اعدام شد. گوگل احتمالا الگوریتم های جستجوی بهتر از هر کس دیگری را ندارد، اما ترکیب منحصر به فرد خود را از جستجو و تبلیغات را به خوبی که آن را به تسلط بر بازار و هیچ کس نمی تواند به عقب اعدام شد. اپل همین کار را با iPod و iTunes است. همان درست است از استارباکس، اسکایپ، فیس بوک و توییتر است.

فرهنگ خود تکرار است که توسعه مدیران بزرگ و انگیزه کارکنان برای انجام کار بزرگ است. این تصادفی نیست که ما نام شرکت مانند پراکتر و گمبل، پپسی، و آی بی ام در رزومه از صدها نفر از مدیران اجرائی است. به همین ترتیب، تعجب آور نیست که برخی از شرکت های موفق، از اگاه و اینتل به شرکت Wegmans و مجموع مواد غذایی، نشان می دهد تا زمان و دوباره در لیست سالانه از بهترین شرکت های به کار برای.

فروش واقعا بدون مشکل و خدمات به مشتریان تجربه. برخی از شرکت های مدیریت به طور مداوم بالاتر از رقابت با ارائه به مشتریان آنچه آنها واقعا می خواهید افزایش می یابد نسبتا مراقبت رایگان، راه آسان برای خرید آنچه آنها نیاز دارند که صبر و شکیبایی خود را امتحان کنید و یا اتلاف وقت با ارزش خود را. اگر شما تا کنون در سایت ها، تاجر جو، یا Nordstrom در خرید کرده، شما می دانید آنچه من صحبت کردن در مورد.

یک فرهنگ است که نوآوری. برخی به اشتباه نوآوری به عنوان اختراع را تعریف کنیم. این طور نیست. نوآوری همچنین می توانید تبدیل اختراعات به محصولات مردم می توانند استفاده می شود. که صلاحیت اصلی در آی بی ام و ۳M، در میان دیگران است. این تقریبا جنایی بعد از شرکت های شناخته شده برای اختراع نظر می رسد هرگز قادر به آنها productize. زیراکس معروف ترین مثال است – و آن را هنوز هم کار به تغییر است که شهرت.

عملیات بی عیب و نقص، مدیریت زنجیره تامین، تدارکات. به عنوان بازار و تولید پیچیده تر تبدیل شده اند، به طوری که زنجیره تامین و تدارکات. این سخت است را به نفع خود در فقط در این قابلیت به تنهایی، اما زمانی که با یکی از دسته های دیگر همراه – به طور مداوم محصولات برتر، به عنوان مثال – از آن می توانید به یک ترکیب بی نظیر خواهد بود. که قطعا مورد با تویوتا، سامسونگ بوده است، و یک بار پس از یک زمان، سونی و دل.

یک چیز دیگر. به خاطر داشته باشید که هیچ یک از این استراتژی مد محبوب هستند. همه آنها اساسی و، بنابراین، انعطاف پذیر است. حتی به عنوان بازارهای تغییر دهید، پیشرفت های فن آوری، و رقبای افزایش می یابد، این استراتژی اساسی را به آزمون زمان ایستاده.

ویژگی های یک شرکت موفق

ویژگی های یک شرکت موفق

ویژگی های یک شرکت موفق

ویژگی های یک شرکت موفق

(موسسه حقوقی ثبت شرکت هدف)