چرا باید علامت تجاری خود را ثبت کرد

چرا باید علامت تجاری خود را ثبت کرد

چرا باید علامت تجاری خود را ثبت کرد

چرا باید علامت تجاری خود را ثبت کرد

مراحل و چگونگی ثبت یک علامت تجاری

هزینه سرمایه گذاری برای ثبت یک علامت تجاری نسبتا کم است و مزایای زیادی دارد.
شما حق استفاده ازعلامت تجاری منحصر به فردی را دارید که خدمات آن به برای ترویج محصولات سراسر ایران را تحت پوشش قرار می دهد.

شما می توانید از نماد ® برای علامت گذاری استفاده کنید  که با این کار به دیگران نشان می دهید که آن  نماد یک علامت ثبت شده است.
برای ثبت یک علامت تجاری باید با استفاده از حمایت قانونی  از تلاش برای تقلید نام تجاری جلوگیری کرد.
با ثبت علامت تجاری خود می توانید در پایگاه داده علامت تجاری عمومی، علامت تجاری خود یا یک علامت مشابه آن را جست و جو کنید.

شما می توانید از افرادی که از یک علامت مشابه  به اشتباه برای محصولاتشان استفاده می کنند شکایت کنید.

روند ثبت یک علامت تجاری به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که علامتی مشابه علامت شما وجود ندارد. هنگامی که علامت خود را با موفقیت به ثبت می رسانید در واقع ادعای شما در خصوص تخلف دیگران ثابت می شود. ارزش ثبت یک علامت تجاری به عنوان علامتی در بازار می تواند به طور قابل توجهی در طول زمان افزایش یابد.
شما می توانید با علامت گذاری، فروش یا مجوز استفاده از اموال ثبت شده را به شخص و یا اشخاص دیگر واگذار کنید.

اگر علامت تجاری خود را ثبت نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

شما از نظر قانونی ملزم به ثبت علامت تجاری خود هستید. با این حال، از دست دادن مزایای ثبت یک علامت سخت تر  از حمایت قانونی در برابر یک علامت ثبت نشده است چرا که باید قانون تحت عنوان قانون تجارت به صورت منصفانه به امور رسیدگی کند که این اقدامات می تواند مشکل تر باشد وهمچنین می تواند منجربه دادخواهی طولانی و پر هزینه شود.

در سال ۲۰۰۲ با حمایت قانونی از علائم تجاری، ثبت یک علامت تجاری به صورت انحصاری درآمد به گونه ای که طبق آن شما می توانید از اشخاصی که از علامتی مشابه علامت شما برای کالای خود استفاده می­کنند شکایت کنید.

0 پاسخ ها

نظر شما چیست؟

مایل به پیوستن به بحث هستید؟
هم اکنون شرکت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*