چگونه شرکت خود را قیمت گذاری کنیم

چگونه شرکت خود را قیمت گذاری کنیم

هر صاحب کسب و کار به فروش شرکت خود و یا او می تواند از درک درستی از ریاضی پایه پشت خریداری و متغیرهای که درایو ارزیابی از یک شرکت بهره مند شوند.
بیایید در یک مثال سریع نگاه کنید تا ببینید چگونه یک صندوق خریداری ارزش در شرکت شما و شرکت شما چه می توانید انجام دهید به این یک سرمایه گذاری جذاب برای سرمایه گذار که را در نظر می گیرد.
بیایید می گویند شرکت شما دارای ۴ میلیون $ در درآمد سالانه و ۴۰۰٫۰۰۰ $ در درآمد خالص سالانه. فقط به نگه داشتن چیزهای ساده، فرض درآمد خالص خود را همان EBITDA خود است (درآمد قبل از بهره، مالیات و استهلاک). شما شده اند افزایش فروش خود را در حدود ۱۰ درصد در سال، و EBITDA خود را همواره در مورد ۱۰ درصد از خط بالا بوده است.
در اینجا پنج چیز یک خریدار در نظر گرفتن زمانی انجام محاسبات ریاضی در شرکت شما عبارتند از:
۱٫ متعدد از EBITDA
سرمایه گذار فکر می کند از ارزش شرکت خود را به عنوان یک چند از EBITDA. آنها با توجه به آنچه که در جریان آینده جریان های نقدی از شرکت شما ارزش خواهد بود. یک راه ساده برای در مورد ارزش شرکت شما فکر می کنم، در این چارچوب، این است که اختصاص جریان نقدی سالانه خود را چند. در این مثال، اجازه دهید بگویم یک خریدار فکر می کند شرکت خود را به ارزش پنج بار EBITDA در حال حاضر است، و یا $ ۲ میلیون.
۲٫ رشد در درآمد
شرکت شما به خوبی در طول زمان رشد کرده است، اما سرمایه گذار به احتمال زیاد یک سناریوی که در آن است که رشد کاملا به عنوان سریع نیست در نظر بگیرند. در این مورد، با فرض یک ترکیبی نرخ رشد سالانه ۵ درصد، درآمد خود را از ۴ میلیون ۵٫۲ میلیون دلار به $ در طول پنج سال آینده رشد می کنند.
حاشیه ۳٫ EBITDA
بیایید پاسخ EBITDA خود را تقسیم بر درآمد خود را حاشیه EBITDA خود را. در حال حاضر، آن ۱۰ درصد است. از آنجا که شرکت شما به عنوان یک متعددی از EBITDA ارزش، در حال رشد EBITDA توسط هر درآمد افزایش یا افزایش حاشیه EBITDA خود را بسیار ارزشمند است. بیایید فرض کنیم شما قادر به شرکت خود را کمی کارآمد تر در طول زمان، به طوری EBITDA صعود حاشیه خود را به ۱۲ درصد تا پایان سال پنج سال، بازده EBITDA از ۶۱۰٫۰۰۰ $.
۴٫ مقدار اهرم
سرمایه گذار است به احتمال زیاد به استفاده از بدهی برای خرید شرکت شما، به عنوان شرکت است جریان پول نقد خوب است و می تواند که بدهی جدید سرویس. بیایید فرض کنیم سرمایه گذار نیمی از قیمت خرید از شرکت شما تامین مالی – $ ۱ میلیون از قیمت خرید در مجموع ۲ میلیون $.
۵٫ مالکیت
در نهایت، شما و سرمایه گذار خود را نیاز به مذاکره چه مقدار از شرکت آنها در واقع از خرید. اگر آنها ۸۰ درصد از شرکت شما خرید و شرکت شما است که در $ ۲ میلیون ارزش، آنها به شما یک بررسی برای $ ۲ میلیون. آنها از شما خواهد خواست به رول بیش از ۲۰ درصد از سهام نیز، بنابراین شما خواهد ۲۰۰،۰۰۰ $ به این شرکت قرار داده (و آنها ۸۰۰،۰۰۰ $ سرمایه گذاری خواهد کرد، با دیگر $ ۱ میلیون بودن بدهی). یکی دیگر از راه فکر آن است که سرمایه گذار اقدام به خرید ۱۰۰ درصد از شرکت شما، و شما از خرید ۲۰ درصد تماس در شرایط یکسان که سرمایه گذار است.
درایور های دیگر در مدل مالی وجود دارد: مسائل مالیاتی؛ هزینه بهره بدهی؛ آیا وجود خواهد داشت یک لایه نیم اشکوب تامین مالی؛ و شناسایی بهترین بینی که بهترین وجه نشان دهنده چشم انداز این شرکت است.
پس چرا سرمایه گذار سرمایه گذاری خریداری؟ ما نیاز به اجرای مدل ارزیابی همان زمانی که شما هر فروش این شرکت به خریدار بعدی به شکل که از.
اجازه دهید شما را هر دو یک حرکت صعودی کوچک را با گفتن این که در پنج سال، با ۵ درصد رشد درآمد سالانه خود را و با افزایش حاشیه EBITDA خود را تا ۱۲ درصد، خریدار بعدی خود را حاضر به پرداخت شش بار EBITDA است. که ترجمه را به یک قیمت خرید از ۳،۶۸۰،۰۰۰ $.
یک میلیون دلار که قیمت خرید پرداخت بدهی سرمایه گذار قبلی قرض گرفته برای تامین مالی معامله اصلی خود را، ترک ۲٫۶۸ میلیون $ به بین شما و سرمایه گذار تقسیم شود. شما ۲۰۰،۰۰۰ $ در حال حاضر به ۵۴۰،۰۰۰ $ تبدیل شده است، و خود را ۸۰۰،۰۰۰ $ در حال حاضر ارزش ۲٫۱۴ میلیون $. شما هر دو ساخته شده اند ۲٫۷ برابر سرمایه گذاری خود را. ۱ میلیون $ بدهی ایجاد ارزش برای سرمایه گذار و برای شما. در صورتی که قطعه ای از بدهی های حقوق صاحبان سهام جایگزین شد، سرمایه گذاران هنوز هم این شرکت فروش با همان قیمت، اما چند بازگشت آنها از ۲٫۷ برابر سرمایه گذاری خود را به ۱٫۸ بار کاهش، به عنوان آنها قرار داده تا سرمایه بیشتر برای بازگشت است.
حال حاضر، همه خریدهای مانند که رفتن نیست. اگر همه چیز خوب نیست، شما و سرمایه گذار خود را می توانید از بین برود، و شما می تواند اخراج، TOO. اما شما می توانید جاذبه را ببینید: نگاهی به برخی از پول را از روی میز در حال حاضر، نگه داشتن شرکت شما در حال رشد، و سپس فروش آن را برای حرکت صعودی بیشتر بعد.
همانطور که در هر معامله، شما نیاز به پیدا کردن سرمایه گذار بلند مدت و ایجاد یک وضعیت رقابتی، بنابراین شما مناقصه های متعدد است. اما انجام محاسبات ریاضی، و شما می توانید ببینید که چرا خریداری ممکن است احساس برای شرکت شما ایجاد کند.

چگونه شرکت خود را قیمت گذاری کنیم

چگونه شرکت خود را قیمت گذاری کنیم

چگونه شرکت خود را قیمت گذاری کنیم

(موسسه حقوقی ثبت شرکت هدف)