چگونه شرکت خود را گسترش دهیم

چگونه شرکت خود را گسترش دهیم

چگونه شرکت خود را پس از ثبت شرکت گسترش دهیم

چگونه شرکت خود را گسترش دهیم

هنگامی که شما برای اولین بار شروع کسب و کار شما، شما احتمالا بسیاری از تحقیقات را انجام داد. شما ممکن است به دنبال کمک از مشاوران اند. شما ممکن است اطلاعات را از کتاب ها، مجلات و دیگر منابع به راحتی در دسترس اند. شما مقدار زیادی در سرمایه گذاری از نظر پول، زمان و عرق حقوق صاحبان سهام به کسب و کار خود را به خارج از زمین. خوب حالا چه؟

برای کسانی از شما که راه اندازی و کسب و کار موفق ساخته شده جان سالم به در، شما ممکن است تعجب کنید که چگونه به مرحله بعدی و رشد کسب و کار خود را فراتر از وضعیت فعلی آن است. امکانات متعدد، ۱۰ که ما در اینجا را طرح وجود دارد. انتخاب یکی از مناسب (و یا آنهایی که) برای کسب و کار خود را بر روی نوع کسب و کار شما خود، منابع در دسترس خود را، و چه مقدار پول، زمان و حقوق صاحبان سهام عرق شما مایل به سرمایه گذاری در سراسر دوباره بستگی دارد. اگر شما آماده برای رشد هستید، ما آماده برای کمک به است.

۱٫ محل دیگری را باز کنید. این ممکن است بهترین انتخاب شما برای توسعه کسب و کار، اما آن را برای اولین بار در اینجا ذکر شده است زیرا این چیزی است که اغلب به ذهن می آید برای اولین بار برای بسیاری از کارآفرینان با توجه به گسترش است. “گسترش فیزیکی است که همیشه بهترین جواب رشد بدون تحقیق دقیق، برنامه ریزی و تعداد برنامه ریزی نیست، می گوید:” سخنران کسب و کار کوچک، نویسنده و مشاور فرانسیس McGuckin، که از راهنمایی های زیر برای هر کسی با توجه محل دیگری ارائه می دهد:

مطمئن شوید که شما حفظ سود پایین خط سازگار و که شما رشد مداوم در طول چند سال گذشته نشان داده است.
در روند نگاه کنید، هم اقتصادی و مصرف کننده، برای نشانه روی به قدرت ماندن شرکت شما است.
اطمینان حاصل کنید که سیستم های اداری خود و تیم مدیریت فوق العاده ای-شما نیاز آنها را به یک مکان جدید و در حال اجرا.
آماده کردن یک طرح کسب و کار کامل برای یک مکان جدید.
تعیین کجا و چگونه شما تامین مالی به دست آورد. ( “من نقدی؟” برای راهنمایی تامین مالی مراجعه کنید.)
انتخاب محل سکونت خود را بر اساس چه چیزی برای کسب و کار خود را، نه کیف پول خود را.
۲٫ پیشنهاد کسب و کار خود را به عنوان یک حق رای دادن و یا کسب و کار فرصت. بت فتر، موسس و صاحب جوان رامبراند، یک برنامه طراحی بر مبنای ایلینوی-الگین، برای کودکان، منتظر ۱۰ سال برای شروع زنجیره مفهوم خود را در سال ۲۰۰۱، اما برای فتر و همسرش، بیل، زمان کامل بود. بالا بردن چهار فرزند جوان و نگه داشتن کسب و کار محلی به اندازه کافی برای زن و شوهر بود تا زمانی که فرزندان خود را پیرتر شد و آنها تصمیم گرفتند از آن زمان به گسترش در سراسر کشور بود.

“ما امتیاز به عنوان وسیله نقلیه برای گسترش انتخاب کردم چون ما می خواستیم یک سیستم عامل که اجازه می دهد مالکیت در بخشی از کارکنان عامل رامبراند جوان مکان در بازارهای خارج از قلمرو خانه ما، می گوید:” بت. “هنگامی که مردم منافعی دارند در کار خود، آنها آن را لذت بردن بیشتر، را بیشتر به جدول و کلی موفق تر است. امتیاز یک سیستم کامل به انجام رساندن این اهداف است.”

ساده سیستم های داخلی و بازاریابی خود را در کشورهای منطقه کمک کرد که زن و شوهر را در چند حق امتیاز خود را. با هفت واحد و برخی از زمان در زیر کمربند خود، آنها پس از آن با دو حق رای دادن شرکت های کارگزار ملی را امضا کردند. در حال حاضر با ۳۰ حق امتیاز در سراسر کشور، آنها در حال ماندن درست به چشم انداز خود را از رشد مداوم. “قبل از اینکه ما امتیاز آغاز شد، ما آموزش ۲۵۰۰ کودکان در بازار شیکاگو شد، می گوید:” بت. “امروز ما بیش از ۹۰۰۰ تدریس به کودکان در سراسر کشور، و این تعداد همچنان رشد خواهند کرد به طور چشمگیری همانطور که ما رشد سیستم حق رای دادن است.”

بت توصیه شبکه در حق رای دادن جامعه تبدیل شدن به یک عضو انجمن حق رای دادن بین المللی و پیدا کردن یک وکیل حق رای دادن خوب و همچنین یک مربی است که از طریق فرآیند حق رای دادن است. “شما نیاز به به حال رشد و گسترش چشم انداز خود را باز باشد،” بت می گوید، “اما در همان زمان، یک رهبر قوی که می داند که چگونه برای حفظ چشم انداز کلیدی در تمرکز در تمام زمانها.”

۳٫ مجوز محصول خود را. این می تواند یک محیط رشد موثر، کم هزینه، به خصوص اگر شما یک محصول خدمات و یا محصول مارک، اشاره لری بنت، مدیر مرکز لری فریدمن جهانی کارآفرینی در دانشگاه جانسون و ولز در پراویدنس، رود آیلند است. “شما می توانید پول در صف مقابل و حق امتیاز از فروش ادامه و یا استفاده از نرم افزار خود را، نام تجاری، و غیره، اگر آن را موفقیت آمیز دریافت،” او می گوید. صدور مجوز همچنین خطر ابتلا به حداقل می رساند و کم هزینه در مقایسه با قیمت شروع از شرکت خود را به تولید و فروش نام تجاری یا محصول خود را است.

برای پیدا کردن یک شریک صدور مجوز، شروع با تحقیق شرکت هایی که ارائه محصولات یا خدمات مشابه با شما. “[اما] قبل از تنظیم یک جلسه و یا تماس بگیرید هر شرکت، پیدا کردن یک وکیل صالح که متخصص در حقوق مالکیت معنوی،” توصیه بنت. “این بهترین راه برای به حداقل رساندن خطر از دست دادن کنترل از خدمات و یا محصول خود را است.”

۴٫ تشکیل یک ائتلاف. هماهنگی خود را با یک نوع مشابه از کسب و کار می تواند یک راه قدرتمند برای گسترش به سرعت. در بهار گذشته، جیم Labadie خریداری یک سمینار CD مجموعه ای از حرفه ای تناسب اندام همکار، رایان لی، در مورد چگونگی ساخت و فروش محصولات این اطلاعات را به تناسب اندام. این یک حرکت ثابت کرد که پر سود را برای Labadie، که در آن زمان در حال اجرا بود که یک شرکت شخصی آموزش مجلل او در سال ۲۰۰۱٫ تاسیس کرده بود بود “چیزی که من در دست [لی] سی دی به من اجازه داد به منظور توسعه محصولات و اتحاد شکل در صنعت، می گوید: “Labadie، که در حال حاضر مهارت کسب و کار به متخصصان تناسب اندام از طریق یک سری از محصولات او ایجاد شده و به فروش می رساند در وب سایت خود، HowToGetMoreClients.com.

دیدن که Labadie برخی از محصولات خوبی دریافت کرده از خود ایجاد کرده بود، لی توافق برای ترویج محصول Labadie به لیست تماس های طولانی خود را از مربیان شخصی. “که در نتیجه آن مقدار مناسبی از فروش،” می گوید Labadie در واقع، او افزایش فروش ۵۰۰ درصد از او ایجاد و شروع به فروش محصولات در سال ۲۰۰۱٫ “به علاوه، وجود داشته اتحاد دیگر مشابه من با دیگر مربیان و تشکیل ام وب سایت های که فروش محصولات من برای یک کمیسیون “.

اگر فکر توپخانه از کمیسیون یا هر یک از پول خود را به خاطر یک اتحاد باعث می شود شما ناراحت کننده باشد، Labadie توصیه دنبال تصویر بزرگ: “اگر شما می خواهید برای حفظ تمام پول را به خودتان، شما واقعا خود را در تیراندازی پا، می گوید: “تمپا، فلوریدا، کارآفرین. “شما باید به چین با کسب و کارهای دیگر که در حال حاضر لیستی از مشتریان بالقوه است. این سریعترین راه برای رسیدن به موفقیت است.”

۵٫ تنوع. مشاور کسب و کار کوچک McGuckin ارائه می دهد چندین ایده هایی برای تنوع بخشیدن به محصول و یا خدمات خود را خط:

فروش محصولات و یا خدمات مکمل
آموزش آموزش بزرگسالان و یا انواع دیگر از کلاس
واردات و یا صادرات شما و یا محصولات دیگران
تبدیل شدن به یک سخنران یا مقاله نویس پرداخت می شود
“تنوع بخشیدن یک استراتژی رشد بسیار عالی است، به عنوان آن را به شما اجازه می دهد تا به جریانهای چندگانه درآمد که اغلب می تواند حفره فصلی پر کنید و، البته، افزایش فروش و حاشیه سود، می گوید:” McGuckin، که از یک حسابداری، مالیاتی متنوع و کسب و کار مشاوره به صحبت کردن، نوشتن و چاپ و نشر.

شد تنوع همیشه در آثار برای Darien، کانتیکت، کارآفرینان ربکا کاتلر و جنیفر Krane، سازندگان “بالا بردن عیاشی و خوشگذرانی” خط tenniswear زایمان، در سال ۲۰۰۲٫ راه اندازی شد “ما همیشه برنامه ریزی شده بود به گسترش به دیگر کیت” موضوعی “، سازگار با فلسفه ما را از تطبیق پذیری، سبک، سلامت و سرگرم کننده، می گوید: “کاتلر. “هنگامی که ما شروع به ایجاد یک پایگاه مشتری عمده فروشی وفادار و دستیابی به برخی رسمیت شناختن نام تجاری فروشی، ما با دو پسوند خط گسترش پایه محصول ما، ‘بالا بردن گلف راکت” و “بالا بردن یوگا راکت.”

نورد از خطوط جدید در سال گذشته اجازه رسانه های خرده فروشی فعلی همسران به حمل بیش از موجودی خود را. “همچنین مخاطبان هدف ما گسترش و حضور ما در بازار افزایش یافته است، به ما اعتبار به رویکرد خرده فروشان بسیار بزرگتر،” یادداشت کاتلر، که انتظار به دو برابر فروش سال ۲۰۰۳ خود را در این سال و بیشتر تنوع خطوط تولید این شرکت است. “به عنوان اثبات، ما به تازگی توسط بلومینگدل، یک نخود در غلاف و میمی زنان و زایمان انتخاب شده است.”

۶٫ هدف بازارهای دیگر است. بازار فعلی شما است به شما خدمت است. وجود دارد دیگران؟ شرط می بندی. “بازارهای دیگر من چه پول برای من، می گوید:” McGuckin. حقوق الکترونیکی و خارجی، برنامه های کارآفرینی، حوادث صحبت کردن و ارائه نرم افزار تولید جریان درآمد های متعدد برای McGuckin، از بازارهای متعدد.

“اگر بازار مصرف خود را از محدوده نوجوانان به دانشجویان کالج، فکر می کنم در مورد که در آن این افراد بیشتر صرف وقت خود می گوید:” McGuckin. “آیا کسب و کار خود را معرفی شما را به مدارس، باشگاه ها و یا کالج شما می تواند تخفیف به باشگاه با منافع خاص ارائه و یا کمک مالی بخشی از [سود خود را] به مدارس و انجمن.”

افراد متعلق به نسل، مردمی سالمندان، نوجوانان، بدنت را دستکاری … اجازه دهید تصورات خود شما را که در آن شما نیاز به. سپس محصول خود را به بازار است که به آن نیاز دارید را.

۷٫ برنده یک قرارداد دولت. “بهترین راه برای کسب و کار کوچک به رشد است که دولت فدرال به عنوان یک مشتری،” نوشت: نماینده Nydia M. ولازیکیوز، رتبه بندی دموکراتیک عضو کمیته کسب و کار کوچک خانه، در ماه اوت سال ۲۰۰۳٫ (به خواندن آن مقاله اینجا را کلیک کنید .) “دولت ایالات متحده به بزرگترین خریدار از کالاها و خدمات در جهان با کل دلار تهیه رسیدن به حدود ۲۳۵ میلیارد $ در سال ۲۰۰۲ به تنهایی است.”

کار با SBA و SBDC دفاتر محلی خود را به عنوان سپاه خدمات بازنشسته مدیران و محلی، منطقه ای و یا آژانس توسعه اقتصادی دولت کمک خواهد کرد که نوع قرارداد در دسترس شما تعیین کنید. در ایالات متحده اتاق بازرگانی و SBA همچنین یک برنامه کسب و کار خواستگاری طراحی شده برای مطابقت کارآفرینان با خریداران است. “یک مقدار عادلانه از صبر و شکیبایی در تلاش برای امن ترین قراردادهای دولتی مورد نیاز است، می گوید:” بنت جانسون و ولز دانشگاه است. “درخواست ها برای پیشنهاداتی که معمولا مقدار قابل توجهی از زمینه و پژوهش نیاز داشته باشد. اگر شما آماده نیست که وقت را به طور کامل با شرایط RFP و شرایط منطبق، شما فقط به هدر رفتن وقت خود را.”

این ممکن است مانند بسیاری از کار برسد، اما آن می تواند ارزش آن: “قسمت خوب در مورد برنده شدن قراردادهای دولتی، می گوید:” بنت “است که هنگامی که شما از طریق hoops شروع به پریدن کرد و برنده یک پیشنهاد، شما به طور کلی نیست موضوع را به سطح رقابت خارجی از بازار خارج است. “

۸٫ ادغام با بدست آورده و یا کسب و کار است. در سال ۱۹۹۶، زمانی که علامت گذاری Fasciano FatWire، یک Mineola، نیویورک، محتوای شرکت نرم افزار مدیریت تاسیس شد، او قطعا نمی تواند پیش بینی کرده اند که چند سال بعد اتفاق می افتد. فقط به عنوان FatWire شد به دست آوردن شتاب بازار، رکود تکنولوژی ضربه میزند. “ما قادر به تولید رشد مورد نیاز برای به حداکثر رساندن مشارکت استراتژیک ما با بازیکنان کلیدی صنعت تاسیس کرده بود،” Fasciano می گوید. “در طول این فن آوری زمستان،« ما در بقا و ارائه خدمات به مشتریان ما متمرکز، در حالی که جستجو برای یک فرصت برای پرش شروع رشد شرکت است که فرصت رشد در سال گذشته در هزینه یکی از رقبای ما آمد. “

اهدای شرکت ورشکسته، شرکت الهی، از بلوک در حراج در قسمت آسان بود. سپس ادغام این دو شرکت است. “روند شدید و طاقت فرسا بود، می گوید:” Fasciano، که چهار کلید موفقیت آنها اشاره می کند:

حفظ مشتری. “من شخصا با ۱۵۰ مشتریان در چند هفته اول رساندن معامله صحبت کرد، و من با ۴۵ مشتریان در سراسر جهان در شش ماه اول ملاقات،” یادداشت Fasciano. آنها ۹۵ درصد از الهی شرکت پایه مشتری حفظ است.
حفظ کارکنان. Fasciano بهترین و درخشان از کارکنان الهی استخدام.
آمیختن فن آوری. “یکی از دلایلی که من در مورد این کسب اعتماد به نفس بود دو معماری کالا بسیار مشابه بودند، می گوید:” Fasciano. این برای ادغام صاف از دو تکنولوژی مجاز می باشد.
تمرکز. “شاید بزرگترین دلیل این خرید را به خوبی کار کرده است که تمرکز FatWire است به یک محصول غفلت آورده است، می گوید:” Fasciano.
کسب FatWire از الهی در سال ۲۰۰۳ ۵۰-۴۰۰ رشد پایه مشتری خود را، و شرکت به ۱۵ میلیون $ رشد ۱۵۰ درصد، از ۶ میلیون $. Fasciano انتظار کمتر از ۲۵ میلیون $ در فروش این سال است.

۹٫ در جهان توسعه دهد. نه تنها FatWire رشد از نظر مشتریان و فروش، آن را نیز رشد جهانی به سادگی به عنوان یک نتیجه از یکپارچه سازی بهترین از فن آوری های الهی و FatWire را تجربه کرد. “FatWire در نهایت بین المللی برسد-ما دفاتر جدید در انگلستان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، هلند، آلمان، چین، ژاپن و سنگاپور تاسیس، می گوید:” Fasciano. این افزایش سهم بازار آن چیزی است که اجازه می دهد FatWire برای تحقق بخشیدن به رشد پایدار.

اما شما لازم نیست که برای به دست آوردن کسب و کار دیگری به گسترش در سطح جهانی. شما فقط به نخست باید ارائه خود را برای یک بازار بین المللی راه FatWire زیر ادغام فن آوری آن با الهی آماده بود.

شما همچنین می خواهید یک توزیع کننده خارجی که می خواهید یک موجودی از محصول خود را به حمل و فروش آن در بازارهای داخلی خود نیاز دارید. شما می توانید توزیع کنندگان خارجی توسط تمیز کاری شهرستان و یا دولت خود را برای یک شرکت خارجی با یک نماینده ایالات متحده را بیابید. گروه های تجاری، اتاق های خارجی تجارت در ایالات متحده، و شاخه های اتاق بازرگانی آمریکا در کشورهای خارجی نیز مکان خوبی برای پیدا کردن توزیع کنندگان شما می توانید با کار.

۱۰٫ باز به اینترنت. “بیل گیتس گفت که تا پایان سال ۲۰۰۲، وجود خواهد داشت تنها دو نوع از کسب و کار: کسانی که با حضور اینترنت، و کسانی که با هیچ کسب و کار در همه،” یادداشت سالی Falkow پاسادنا، کالیفرنیا، استراتژیست محتوای وب سایت. “شاید این است اغراق مورد، اما یک وب سایت موثر است که تبدیل شدن به بخشی جدایی ناپذیر از امروز کسب و کار.”

فرود وب سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو با توجه به Falkow کلید بیش از ۸۰ درصد از ترافیک می آید از طریق موتورهای جستجو است. “عنوان در حال حاضر بیش از ۴ میلیارد صفحه وب و ترافیک در دو برابر اینترنت هر ۱۰۰ روز، ساخت وب سایت شما قابل مشاهده حیاتی است وجود دارد،” او می گوید. “شما باید هر سلاح شما می توانید دریافت کنید.”

طراحی و برنامه نویسی نیز مهم هستند، اما محتوای خود را که یک بازدید کننده به سایت خود جلب و آنها را به ماندن است. می گوید Falkow، “کنار هم قرار دادن یک استراتژی محتوا بر اساس رفتار کاربر، اندازه گیری و ردیابی بازدید کننده جریان کلیک کنید، و نوشتن مطالب بر اساس کلمات کلیدی تحقیق را به شما نتایج جستجو بسیار عالی و پاسخگویی به نیازهای بازدید کنندگان خود را.”

چگونه شرکت خود را گسترش دهیم 

چگونه شرکت خود را گسترش دهیم 

چگونه شرکت خود را گسترش دهیم 

0 پاسخ ها

نظر شما چیست؟

مایل به پیوستن به بحث هستید؟
هم اکنون شرکت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*