چگونه یک شرکت سهامی خاص ثبت کنم

چگونه یک شرکت سهامی خاص ثبت کنم

چگونه یک شرکت سهامی خاص ثبت کنم

چگونه یک شرکت سهامی خاص ثبت کنم

مراحل و مدارک  نحوه ثبت یک شرکت سهامی خاص 

مرحله ۱: اسناد، که شامل دو نسخه از اعلامیه شرکت، دو جلد از اساسنامه شرکت، دو نسخه از صورت جلسه مجمع عمومی از بنیانگذاران، دو نسخه از صورت جلسه هیئت مدیره، گواهی بانکی از پرداخت حداقل  سی پنج درصد از سرمایه اولیه، یک نسخه از مدارک ID سهامداران و بازرسان شرکت، باید به اداره ثبت شرکتها ارسال گردد. پس از ارائه اسناد و مدارک رسید تحویل می گردد.

مرحله ۲: اگر اسناد معتبر و درست باشد، دفتر یک پیش نویس آگهی آماده در روزنامه رسمی منتشر خواهد شد. پیش نویس باید توسط مقامات دفتر  تایید گردد و پس از آن آماده تحویل خواهد بود. قبل از گرفتن پیش نویس، شما باید هزینه ثبت نام در یک بانک پرداخت نید. هزینه ثبت نام در بیانیه اعلام می گردد.

مرحله ۳: پس از پرداخت هزینه ثبت نام شما به بخش حسابداری رفته و اعلامیه خود را مهر خواهید کرد.

گام ۴: اسناد باید به بخش ثبت نام شرکت رفته، که د در اداره  ثبت شرکت ها ثبت شده و شناسه ثبت آن به شما اعلام خواهد شد،  که در بیانیه خود نوشته شده است ارائه کنید. پس از آن شما، به عنوان یک سهامدار یا وکیل شرکت ها، باید در اداره ثبت شرکت ها وارد شده و آگهی تایپ شده در نامه امضا شده توسط رئیس دفتر. یک کپی از تمام مدارک خود را خواهد شد در دفتر و یک نسخه دیگر از این بیانیه ذخیره می شود، اساسنامه، دقیقه مجمع عمومی از بنیانگذاران و دقیقه از هیئت مدیره خواهد شد به متقاضی داده می شود. تمام اسناد باید توسط دفتر مهر. متقاضی باید مدارک را به وزیر برای دریافت آگهی خود را در کتاب ثبت و دریافت یک رسید.

مرحله ۵: متقاضی به بخش روابط عمومی دفتر را برای دریافت آگهی در روزنامه رسمی منتشر شده می رود و باید متقاضی  یک کپی از آگهی تایپ شده را به دفتر روزنامه جمهوری اسلامی واقع در خیابان بهشتی ارائه و پرداخت هزینه چاپ و نشر آن را بدهد.

0 پاسخ ها

نظر شما چیست؟

مایل به پیوستن به بحث هستید؟
هم اکنون شرکت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*