چگونگی یک ثبت شرکت خوب و سود ده

چگونگی یک ثبت شرکت خوب و سود ده

۱٫ آیا یک ابداع تازه از خود دارید.
هر کس آنچه را که لازم برای شروع یک شرکت. این که می گویند که ایده خود است درخشان نیست. این فقط بدان معناست که شما ممکن است ویژگی های شخصیتی که مسئولیت رسیدگی به راه اندازی یک شرکت از خود را نداشته باشند.

قبل از سرمایه گذاری هر زمان و یا منابع، خود را ارزیابی کنید و ببینید اگر شما برخی از صفات معمولی از یک کارآفرین. آیا شما انگیزه، قادر به انطباق و اعتماد به نفس؟ آیا شما انعطاف پذیر؟

۲٫ توسعه یک ایده است.
آیا فقط شروع یک کسب و کار به خاطر چیزی در رواج است و شما فکر می کنم تجاری آن پول را. توسعه یک مفهوم کسب و کار است که شما در مورد پرشور مرتبط به چیزی است که شما تجربه با است. از آنجا، آمده تا با یک محصول یا خدمات که فکر می کنید می تواند زندگی مردم را بالا ببرد.

۳٫ آزمون معقول.
هنگامی که شما بر روی یک ایده حل و فصل، کشف کردن که چگونه شما می توانید آن را به واقعیت تبدیل شود. آیا محصول یا خدمات چیزی که مردم می خواهند و یا نیاز دارید؟ آیا شما می توانید سود فروش آن؟ آیا محصول کار می کند؟

مرتبط: ۶ مدل کسب و کار بزرگ را در نظر بگیرید برای راه اندازی

۴٫ نوشتن طرح کسب و کار.
طرح کسب و کار جامد راهنمای شما رفتن به جلو. آن را نیز برای ارائه ایده خود را به سرمایه گذاران بالقوه مورد نیاز است. طرح کسب و کار شما باید یک بیانیه ماموریت، خلاصه شرکت، یک خلاصه اجرایی، خدمات یا محصول ارائه شده، یک توصیف از یک بازار هدف، پیش بینی های مالی و هزینه های بهره برداری باشد. اطلاعات در مورد چگونه برای نوشتن یک طرح کسب و کار در SBA.gov.

۵٫ شناسایی بازار خود را.
حتی اگر شما ممکن است برخی از علاقه به کسب و کار خود را تشخیص داده، شما نیاز به انجام مشق شب بیشتر است. ارزیابی بازار، هدف قرار دادن مشتریان به احتمال زیاد به خرید. انجام یک ارزیابی رقابتی.

۶٫ تعیین مصارف.
انجام تحقیقات بیشتری و پیدا کردن عوامل هزینه های استاندارد در این صنعت. نه تنها این کمک شما را مدیریت کسب و کار خود را به طور موثر تر، سرمایه گذاران می خواهند بدانند که این.

۷٫ ایجاد یک بودجه.
هنگامی که شما تعیین چقدر پول شما باید به کار با، کشف کردن چه مقدار از آن به منظور توسعه محصول یا خدمات شما و ایجاد یک طرح بازاریابی است.

مرتبط: بنیانگذاران از مریخ، ارائه دهندگان سرمایه از Venus

۸٫ یافتن سرمایه گذاران است.
شما در حال رفتن به نیاز به نوعی از بودجه برای شروع کردن، چه از پس انداز خود را، کارت های اعتباری، وام، کمک و یا سرمایه گذاران. یافتن یک سرمایه گذار که اشتیاق خود را به اشتراک می گذارد، کسی فکر می کنید شما می توانید با کار.

۹٫ به سرمایه گذاران گوش دادن.
این که آیا شما آن را دوست دارم، سرمایه گذاران انجام می گویند در شرکت شما. و شما نیاز به گوش دادن به مشاوره و یا پیشنهاد خود را. اما این بدان معنی نیست که شما باید به انجام آنچه آنها به شما بگویم.

۱۰٫ راه اندازی یک سیستم پشتیبانی بزرگ است.
شما در حال رفتن به سرمایه گذاری می شود مقدار زیادی از زمان و منابع را به سرمایه گذاری کسب و کار جدید خود را. مسلم است که خانواده خود را در هیئت مدیره است باشد. آنها باید توجه داشته باشید که این فرایند به چالش کشیدن مالی و احساسی.

۱۱٫ تعیین ساختار قانونی است.
حل و فصل است که در آن شکلی از مالکیت برای شما بهتر است: مالکیت انحصاری، مشارکت، شرکت با مسئولیت محدود، یک شرکت، یک شرکت S، غیر انتفاعی یا تعاونی. یافتن پست های بیشتر در SBA.gov.

مرتبط: نام این شرکت به موفقیت خیره کننده

۱۲٫ نام کسب و کار را انتخاب کنید.
تصمیم بگیرید که در یک نام است که به بهترین وجه مناسب کسب و کار خود را. سپس چک کنید اگر نام دامنه آنلاین در دسترس است، و همچنین اگر آن را به رایگان استفاده کنید در شهرستان، دولت شما و در کشور است.

۱۳٫ ثبت نام نام کسب و کار خود را.
اگر نام کسب و کار پیشنهادی خود را در دسترس است، آن را ثبت نام کارمند شهرستان، آن را در سطح ایالتی و فدرال مارک و امن یک نام دامنه.

۱۴٫ امکان استفاده از منابع رایگان.
منابع رایگان های متعدد می توانید از مشاوره، آموزش و کمک ارائه دهد. SBA.gov یک محل عالی برای نگاه برای پیدا کردن منابع محلی است.

۱۵٫ تعیین تعهدات مالیاتی.
در حال حاضر زمان به مبارزه با تعهدات مالیاتی آن است. در ایالات متحده، چهار نوع اساسی از مالیات کسب و کار بوجود می آیند: درآمد، خود اشتغالی، مالیات برای کارکنان و مالیات مالیات غیر مستقیم.

۱۶٫ مجوز امن و پروانه.
با توجه به NOLO، شما باید انتخاب کنید تا یک شماره شناسایی مشاغل فدرال (مگر اینکه این شرکت مالکیت انحصاری و یا شرکت با مسئولیت محدود بدون کارکنان است.) درخواست برای مجوز دولت است. انتخاب کنید تا یک گواهی ثبت نام مالیات محلی است. فایل مجوز های محلی، در صورت نیاز، مانند اجازه استفاده مشروط یا واریانس منطقه بندی.

۱۷٫ خرید بیمه.
مطمئن شوید که شما برای بیمه مناسب برای کسب و کار به شما میدهد. این با توجه به نوع کسب و کار متفاوت خواهد بود. اگر شما در حال کار از خانه مطمئن باشید که بیمه صاحب خانه خود را پوشش می دهد سرقت و یا صدمه به دارایی های کسب و کار، و همچنین در قبال هر گونه حوادث ناشی از کسب و کار.

۱۸٫ تنظیم کتاب.
شکل اگر شما با استفاده از یک سیستم پول نقد و یا تعهدی، تعیین سال مالی برای کسب و کار و راه اندازی یک سیستم ثبت.

۱۹٫ یک محل کسب و کار را انتخاب کنید.
مکانی که به بهترین وجه متناسب با نیازهای کسب و کار شما، که یک فرصت برای رشد، سطح مناسب از رقابت و نزدیکی به تامین کننده ارائه می دهد را انتخاب کنید. همچنین باید به مشتریان در دسترس باشد.

مرتبط: فضای اداری جداجدا سفارش داده شده بر روی منو برای برخی از کارآفرینان

۲۰٫ نگران نباشید در مورد یک دفتر.
اگر شما در حال ساخت هر گونه درآمد نیست، پس خودتان را با یک دفتر و یا در Ust انبار نگرانی ندارد.

۲۱٫ ثبت اختراع توانید صبر کنید.
اختراعات می توانید هزاران دلار هزینه. صبر کنید تا به دنبال این مسیر تا زمانی که شما چند مشتریان به پرداخت صورت حساب. ثبت اختراع کمتر مفید است اگر شما می توانید آن را اجرا نیست و یا پول آن را از طریق.

۲۲٫ انعطاف پذیر باشید.
شانس هستند که ایده اصلی خود را مجبور به اصلاح شود. در حال قادر به محوری و انطباق با ایجاد آنچه مشتریان می خواهند تعیین خواهد کرد اگر کسب و کار شما را خواهد شکست یا موفقیت.

۲۳٫ به اشتراک گذاشتن ایده های خود را با دوستان و خانواده.
شما نزدیکترین و عزیزترین احتمال زیاد با شما صادقانه ترین مورد کسب و کار شما خواهد بود. دریغ نکنید به دنبال توصیه ها و پیشنهادات خود را.

۲۴٫ چشمپوشی از مخالفان.
در همان زمان، یک تفاوت بین انتقاد سازنده و کسی ضربت با چیز تیز سریع طرح کسب و کار شما شکست وجود دارد. دنبال نمونه ای از فرانسه اینترنت غول خاویر نیل و چشم پوشی از آنها.

مرتبط: هنگامی که سرمایه گذاران فرشته رد طرح شما

۲۵٫ آیا عصبانی نمی شود.
اگر نظر شما توسط مشتریان و یا سرمایه گذاران را رد کرد، نه تنها به خشم تسلیم. پیدا کردن آنچه که دوست نداشت، ایجاد تنظیمات و بازگشت به آنها را زمانی که شما در تغییر ایجاد کردیم. این امکان که زمان اشتباه و همچنین وجود داشت.

۲۶٫ ارائه محصول یا خدمات سریع.
کسب و کار شما کار در حال پیشرفت است و اگر شما محصول و یا خدمات خود را راه اندازی به سرعت، شما قادر به ساخت یک جامعه از مشتریان که می تواند بازخورد ارزشمند است که می تواند کمک به شما در ارائه بهبود ارائه خواهد شد. به گفته بنیانگذار لینک رید هافمن، “اگر شما با عرضه محصول خود را برای اولین بار خجالت نیست، شما خیلی دیر منتشر

۲۷٫ ارائه محصولات و یا خدمات جدید است.
اگر شما در حال حاضر مشتریان، مطمئن شوید که برای نگهداری به آنها را با ارائه محصولات یا خدمات جدید.

۲۸٫ صبور باشید.
همیشه به خاطر داشته باشید که موفقیت شبه اتفاق نمی افتد. آن را به برخی از زمان قبل از شما سود.

۲۹٫ Overdeliver در ابتدا.
هنگامی که یک مشتری جدید شما به زمین، مطمئن شوید که به بالا و فراتر از ندای وظیفه به مدت حداقل یک ماه اول است. شما باید این مشتری قلاب از آن پس.

مرتبط: وب یک جنگ محتوا. در اینجا چگونه به نفع خود. (دادهنمایی)

۳۰٫ وبلاگ تمام وقت.
آیا نمی شود شرمنده برای به اشتراک گذاشتن هر دو پیروزی و مبارزات خود را. مشتریان خواهد شد صداقت خود لذت ببرید.

۳۱٫ جلوگیری از دعوا با شرکای
اگر شما اختلاف نظر با همکاران، سپس قطع روابط در اسرع وقت. در خانه مجادله شما را از تمرکز بر رشد کسب و کار جلوگیری می کند.

۳۲٫ آیا در مورد رقت نگران نباشید.
بنابراین یک سرمایه گذار نیاز دارد سهمی در شرکت می باشد. تشخیص این واقعیت است که در نهایت در یک نقطه و یا دیگر شما مجبور به رها کردن برخی از کنترل کسب و کار. قبل و حرکت کنید.

۳۳٫ استخدام یک کپی رایتر.
مگر اینکه شما یک نویسنده ماهر هستید، استخدام یک کپی رایتر به سرودن ایمیل برای مشتریان بسیار هدفمند. کپی رایتر نیز مفید برای منتشر شده در مطبوعات و قطعات دیگر به گسترش آگاهی نام تجاری و یا ارائه به روز رسانی کسب و کار اثبات کند.

مرتبط: ۷ نبایدهای کسب و کار تبادل

۳۴٫ آماده شدن برای جلسات.
هنگام آماده شدن برای یک جلسه با مشتری، تا در هر چیزی که در دسترس است، steeping خود را در اطلاعات مربوط به صنعت، کارکنان که شرکت و رقابت خود را به عنوان خوانده شده.

۳۵٫ آیا رقابت نمی ترسند.
آیا بد دهان رقابت در هنگام صحبت کردن به سرمایه گذاران و یا مشتریان. بدون نیاز به تبدیل شدن به یک شی از ترحم وجود دارد. در واقع، صحبت در این روش حتی ممکن است نقطه نظر مشتریان به یک رقیب که ممکن است یک محصول یا خدمات که شما نمی کنند. به یاد داشته باشید، زمانی که رقابت وجود دارد، یک بازار برای کسب و کار شما وجود دارد. استفاده از آن دانش به عنوان الهام بخش به بهتر یک رقیب است.

۳۶٫ بهره مندی از کلمه از دهان است.
هیچ چیز ضربان برخی از کلمه از دهان بازاریابی خوب قدیمی از مد افتاده. اجازه دهید دوستان، اعضای خانواده و عوامل تأثیرگذار در این زمینه خود را این کلمه در مورد محصول یا خدمات خود را گسترش.

مرتبط: از کجا معاملات واقعی در همایش مشتعل – نوار

شبکه ۳۷٫٫
آیا می شود ترس به خارج وجود دارد و نشان دادن چهره خود را به عموم مردم، چه در یک کنفرانس و یا تنها بودن خارج از خانه با دوست در یک شب جمعه. اما سعی کنید به محلی باقی بماند چرا که سفر می تواند بودجه خود را رسید.

۳۸٫ ارائه خدمات به مشتریان برجسته.
تعامل با مردم بخش بزرگی از این کار است. کسب و کار شما ممکن است مشتریان جدید به دست آورید چون شما ساخته شده آنها احساس مهم است. به عنوان مثال، دیگر سایت اولین فروشگاه آنلاین به فروش کفش نیست، اما این شرکت کامل بخش خدمات مشتری و بیش از خریداران به دست آورد.

۳۹٫ مطمئن باشید که توابع وب سایت خود را.
مشتریان بالقوه می خواهند بدانند که همان اندازه در مورد کسب و کار خود را به عنوان امکان پذیر است و آنها باید قادر به سرعت دسترسی به این نوع از اطلاعات در وب سایت شما باشد.

۴۰٫ آیا می شود بیش از حد توسط اقتصاد نگران است.
برخی از بهترین کسب و کار در طول رکود اقتصادی راه اندازی شد. در واقع، نیمی از ۵۰۰ شرکت ذکر شده در سال ۲۰۰۹ در چنین بار، با توجه به بنیاد کافمن اوینگ ماریون تاسیس شد.

۴۱٫ مطمئن شوید که مشتریان پرداخت صورت حساب خود.
همیشه خاص برای دریافت پرداخت برای محصولات یا خدمات شما باشد. به جای این که از مزیت گرفته شده است، ایجاد یک چارچوب زمانی برای پرداخت. همچنین نمی صدمه دیده به پذیرش کارت های اعتباری و یک سیستم پرداخت آنلاین راه اندازی.

مرتبط: ۹ سوال بپرس منابع داوطلبان

۴۲٫ پیدا کردن کارکنان است.
استخدام افراد مناسب برای این کار. حتی اگر آن کسب و کار خود را، شما نمی خواهد ماهر در هر کار، همین دلیل است که شما نیاز به افراد واجد شرایط برای تکمیل کار.

۴۳٫ مسئولیت اختصاص.
Eelegate وظایف قابل دسترسی به کارکنان. این همه چیز در مورد مدیریت موثر است.

۴۴٫ بدانید که صداقت بهترین سیاست است.
اگر هر گونه مسائل با کارکنان ظهور، مطمئن باشید که به آنها رسیدگی شود. هیچ کس لذت می برد که در مورد پشت سر خود صحبت کردند.

۴۵٫ به یاد داشته باشید که جذب مخالف خود.
استخدام افراد با مهارت ها و شخصیت های که در مقابل به شما. آنها شما را به چالش و به مهارت های و توانایی های مختلف برای کسب و کار است که شما نمی آورد.

مرتبط: آیا یک کار و زندگی تعادل برای کارآفرینان وجود دارد؟ نه واقعا.

خداحافظی ۴۶٫ بگو به زندگی اجتماعی خود را.
شما در حال رفتن به صرف مقدار زیادی از زمان اختصاص داده شده به کسب و کار. حتی اگر شما قصد یک شب، شما ممکن است در اوایل ترک به دلیل یک لامپ درست کردن رفت. امیدوارم کسانی که نزدیک در زندگی خود را درک خواهد کرد.

۴۷٫ تشخیص دهند که شما می شود فرد نهایی پرداخت می شود.
به عنوان مدیر عامل، شما آخرین به جمع آوری چک است. که فقط چگونه کار می کند تا زمانی که درآمد کافی وجود دارد.

۴۸٫ در یک تعریف مفید از موفقیت می رسند.
فقط به خاطر کسب و کار شما به شما ساخته شده یک میلیونر (هنوز) این معنا نیست که شرکت خود را یک شکست است. اگر شما قادر به ایجاد نوعی از سود انجام چیزی است که شما در مورد پرشور هستید، این است که داستان یک موفقیت است؟

۴۹٫ درک کنید که زمان به حرکت در آن است.
شکست اجتناب ناپذیر است. اگر همه چیز کار نمی کند و شما همه شما می توانید انجام داده ام، پس از آن را کنار گذاشته و افتخار خود را بستن اندازی فروشگاه. چیزی شبیه به این است آسان به قبول نمی کند. اما آن را برای بهترین است.

۵۰٫ آیا فقط در مشاوره از دیگران تکیه می کنند.
با وجود ارائه من تا همه از این نکات را برای شما، شاید قطعه مهم ترین توصیه این است که چیزی راه سخت به دست: در حالی که بسیاری از مردم ممکن است یک assiistance راه اندازی ارائه می دهند، تشخیص دهند که در پایان از شما فرد در حال اجرا نشان می دهد و تنها کسی هستی مسئول موفقیت شرکت و شکست. اگر شما را در درک چه کار می کرد و چه نه، شما مهارت و دانش به اجرای کسب و کار خود را صیقل.

چگونگی یک ثبت شرکت خوب و سود ده