شنبه تا چهار شنبه از ساعت 9 صبح لغایت 5 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    021 - 88888 635

  • آدرس

    تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خ شاهنظری، برج پویا ۲، طبقه 5 واحد ۱۴

 ثبت شرکت انفورماتیک

ثبت شرکت انفورماتیک

وقتی صحبت از انفورماتیک می شود همه می دانند که منظور انجام پاره ای از فعالیت های مخصوص در حیطه اطلاعاتی و با استفاده از رایانه است. انفورماتیک به مطالعه و ساختار و ویژگی های اطلاعاتی و همچنین نوع کاربرد های فن آوری به منظور سازماندهی ، ذخیره، بازیابی و توسعه و گسترش این فناوری ها بخصوص در حوزه اطلاعاتی می باشد.

حوزه انفورماتیک هر روز رو به گسترش و بهبود است. انفورماتیک در همه شاخه های یک فعالیت اثر گزار است. از ورودی یک سازمان تا خروجی و ارائه محصول نهایی در یک سازمان به شکل بسیار زیادی بخصوص در جوامع امروزی درگیر و در ارتباط با فناوری و یا انفورماتیک هستند. در نتیجه انفورماتیک در اصل یک سلسه فرآیند، پردازش و تحلیل و ترکیب اطلاعات، قوانین و آئین نامه ها، ذخیره اطلاعات مفید و کاربردی آنها، استفاده و بازیابی مجدد آنها و در نهایتا استفاده از این اطلاعات برای بهبود محصول نهایی و مشتری بیشتر در یک شرکت است.

به همین دلیل ساختار انفورماتیک از ضروریات و نیازهای اساسی شرکت ها و موسسات دولتی و غیر دولتی شده است.تمامی افرادی که خواهان فعالیت حقوقی در زمینه انفورماتیک هستند باید شرکت خود را در اداره ثبت شرکت ها و بر اساس قوانین و مقررات دقیق و صحیح به ثبت برسانند. شرکت های انفورماتیک باید برای اینکه بتوانند بصورت قانونی فعالیت نمایند اقدام به دریافت رتبه از شورای عالی انفورماتیک کشور و یا معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری بکنند.

شرکت های انفورماتیک بر ۷ رتبه طبقه بندی می شوند که شرکت ها دارای رتبه ۷ پایین ترین سطح را در بین این شرکت ها دارند. مدیر عامل و اعضا هیئت مدیره شرکت های انفورماتیک باید تحصیلات کارشناسی مرتبط با موضوع انفورماتیک از یکی از موسسات معتبر آموزش عالی کشوری و یا خارج از کشور را داشته باشند.شرکت های انفورماتیک باید قبل و یا بعد از ثبت شرکت تا نهایتا مدت ۶ ماه اقدام به دریافت رتبه خود از شورای عالی انفورماتیک بکنند.

شرکت های انفورماتیک به دلیل اینکه عموما فعالیت تجاری ندارند اغلب به صورت موسسات غیر تجاری به ثبت می رسند ولی چنانچه در اساسنامه خود موضوعات اجرایی و تجاری مانند خرید و فروش محصولات نرم افزاری و یا تولید نرم افزار های خاص را در نظر داشته باشند و اهداف تجاری را دنبال کنند باید بصورت سهامی خاص و یا با مسئولیت محدود به ثبت برسند.

حال برای ثبت موسسه غیر تجاری باید نوع انتفاعی آن در نظر گرفته شود. به همین منظور موسسات غیر تجاری انتفاعی با موضوع انفورماتیک پس از بررسی و احراز شرایط مدیران شرکت در خصوص داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در موضوعات درسی مشخص و در حوزه انفورماتیک می توانند با حداقل دو نفر و با تامین مدارک و مستندات لازم به ثبت برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *