شنبه تا چهار شنبه از ساعت 9 صبح لغایت 5 بعد از ظهر
 • با ما تماس بگیرید

  021 - 88888 635

 • آدرس

  تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خ شاهنظری، برج پویا ۲، طبقه 5 واحد ۱۴

 خرید و فروش برند

خرید و فروش برند

برند و علامت تجاری پایه های کسب و کار های امروزی و توان رقابتی مهم شرکت ها و افراد حقیقی در بازار برای معرفی و شناخت محصولات خود به مشتریان و ایجاد تمایز محصولات یک شرکت با سایر شرکت ها در زمینه های مختلف می باشد. معمولا شرکت های موفق برند ها و علامت های تجاری زیادی را در دست دارند و با ثبت انها با برنامه ریزی های متفاوت و طبقه بندی محصولات برنامه ها و اهداف خود را به شکلی مرتب می کنند تا بتوانند هر برند را در زمینه و ساختار خودش به موفقیت برسانند.

حال به هر صورت ممکن است این اهداف و برنامه ها تغییر کنند و یا سیاست شرکت عوض شود و یا برند برای هداف پیش بینی شده ثمر ده نبوده و یا به دلیل ارزش بالایی که دارد و پیشنهادات خوبی که برای برند هست شرکت تمایل به فروش برند خود داشته باشد.

البته گاها نیز شرکت به دلیل اینکه تمایل به شروع مجدد و برنامه ریزی زیاد برای موفقیت برندی را ندارد و یا به دلیلی خواهان استفاده از یک برند شناخته تر شده و یا یک برند محبوب است که فروشنده ای برای آن وجود دارد که در این صورت شرکت و یا فرد حقیقی تمایل به خرید برندی را داشته باشد.

قانون تجارت ایران امکان خرید و فروش برند و یا نقل و انتقال برند را پیش بینی نموده و راه ها و روش های ان را دقیقا توضیح داده است.

برای این منظور افرادی که خواهان فروش علامت تجاری خود هستند باید به ترتیب زیر عمل نمایند:

 • یافتن یک مشتری برای برند : این کار می تواند توسط خود شرکت با انتشار عکس برند در جراید و شبکه های اجتماعی مختلف و یا مراجعه خود خریدار انجام شود و یا توسط شرکت ها و موسساتی که در راه خرید و فروش برند احتمام دارند انجام شود.
 • توافق برای قیمت برند بصورت اولیه
 • استعلام صحت برند توسط دفتر خانه رسمی : در این استعلام مالک ، شماره ثبت برند و اعتبار برند و همچنین بلامانع بودن انتقال برند توسط فروشنده بررسی می شود
 • چنانچه فروشنده و یا خریدار شخصیت حقوقی داشته باشد باید در هنگام عقد قرارداد نامه هایی برای مشخص شدن وضعیت حقوقی ارائه نماید. این نامه ها باید از اداره ثبت شرکت ها اخذ شده باشد
 • امضا قرارداد انتقال قطعی نام تجاری در دفتر خانه رسمی
 • چاپ آگهی انتقال برند در روزنامه رسمی کشور و یک روزنامه کثیر الانتشار دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *